Dobrovoľníčka P15 so Svätým Otcom

Jedinečnú možnosť získala členka Komunikačného tímu Národného stretnutia mládeže P15 Alžbeta Hrušovská. Bola medzi 25 zástupcami Slovenskej katolíckej misie, ktorí sa zúčastnili na minulotýždňovej rannej svätej omši (22. januára 2015) v Dome sv. Marty so Svätým Otcom Františkom.

,,Bolo to prekvapením pre nás všetkých, ale Svätý Otec odôvodnil svoje pozvanie tým, že chce spoznať veriacich zo svojej farnosti. A keďže Slovenská katolícka misia patrí medzi komunity žijúce v Ríme, prišiel rad aj na nás," objasňuje. Slováci dostali oficiálne pozvanie na základe žiadosti, ktorú posielal kaplán misie otec Ľubomír Majtán. Počet účastníkov bol ale obmedzený, no Svätý Otec prosil o rôznorodosť pozvaných, a preto príležitosť sláviť svätú omšu dostalo 10 kňazov, 2 seminaristi, 3 rehoľné sestry a 10 laikov - pracujúcich alebo študujúcich v Ríme.

Svätú omšu začal pápež netradične. ,,Pozdravujem odvážnu slovenskú cirkev, ktorá v tomto momente, v týchto chvíľach, bojuje za obranu rodiny. Dopredu a odvahu!" Potom sa už ale Svätý Otec naplno sústredil na prežívanie svätých tajomstiev. Po svätej omši, sa ešte na chvíľu vrátil do kaplnky a zotrval v modlitbe. Na záver sa každý člen misie stretol osobne so Svätým Otcom a bol čas aj na to, aby mu niečo povedal. ,,Pozdravila som ho od slovenských mladých, odovzdala mu prosby o modlitbu a zároveň som ho uistila o našich neustálych modlitbách za neho," dodáva Betka.

Komunikačný tím P15 / Alžbetka Hrušovská