26. nedeľa v cezročnom období 2016

Utorok: Sv. Vincenta de Paul, kňaza. Spomienka.
Štvrtok: SV. MICHALA, GABRIELA A RAFAELA, ARCHANJELOV. Sviatok.
Piatok: Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Sobota: Sv. Terézie z Lisieux, panny a učiteľky Cirkvi. Spomienka.
Nedeľa: DVADSIATA ŠIESTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

V sobotu začína október mesiac modlitby svätého ruženca, ktorý je evanjeliovou modlitbou a prináša veľké požehnanie do života rodín a Cirkvi.
Úplné odpustky môžu získať tí, ktorí sa ho pomodlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Na ich získanie za obvyklých podmienok treba sa pomodliť 5 desiatkov, pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách a vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.
Ruženec sa modlieva pred svätými omšami. Snažme sa na ňom viac zúčastňovať.

Dnes je zbierka na dokončenie Pastoračného centra. Pán nech odmení všetkých ochotných darcov.

Nakoľko sa blížime ku 1. kolaudácii Pastoračného centra a požehnaniu budovy, ktorá ako súčasť kostola sa stavia 22 rokov, počas ktorých popri obdivuhodných obetách mnohých farníkov došlo aj ku zraneniam, nedôvere, rozdeleniam a ochladnutiu vzťahov, poklony Sviatosti Oltárnej vo štvrtok po sv. omši až do požehnania budovy budú zamerané za farnosť, za zmierenie a uzdravenie rán. Prosím farníkov, aby sa aj aktívne zapojili do týchto adorácii aj svojimi modlitbami. Môže to byť aj podľa vekových kategórii alebo spoločenstiev.

Úmysly na sväté omše na mesiac november budeme zapisovať na budúci týždeň ako obvykle.

Dospelí záujemcovia o sviatosť krstu alebo prvého svätého prijímania alebo birmovania sa môžu nahlásiť na farskom úrade alebo po svätých omšiach dp. farárovi alebo kaplánovi.

Svätá omša pre prípravu prvoprijímajúcich detí 2. a 3. ročníka bude v piatok o 18.00 vo farskom kostole. Tie deti, ktoré môžu prísť iba v stredu sú vítané a môžu sa zapojiť do svätej omše buď prinášaním obetných darov, alebo chlapci miništrovaním.
Žiaci 2. ročníka si môžu vyzdvihnúť prihlášku na 1. sväté prijímanie po svätých omšiach v sakristii.

Birmovanci starí aj noví majú stretnutie v piatok o 18.00 na svätej omši a po nej s animátormi a kňazmi.
Nových birmovancov 9. ročníka dôrazne vyzývam, aby si čím prv vyzdvihli prihlášky a úplne vyplnené ich odovzdali do konca septembra. Ktorí nestíhajú získať potvrdenie o birmovke birmovného rodiča, môžu ho doniesť aj neskoršie na krstnom liste.

Prosím lektorov a čítajúcich Božie slovo pri svätých omšiach o formačné stretnutie s nimi v stredu po svätej omši o 18.00 v Pastoračnom centre. Prosíme aj nových záujemcov o Sväté písmo a čítanie, aby prišli na stretnutie.

Vincentská rodina organizuje 10. ročník zbierky Boj proti hladu. Do zbierky sa môžete zapojiť modlitbou, kúpou medovníkového srdiečka, poslaním SMS správy v tvare: DMS VINCENT na číslo 877 do 28.2.2017.

Prebieha európska iniciatíva občanov na ochranu manželstva a rodiny: Mama, otec, deti. Petičné hárky máte vzadu v kostole. Prosím, aby ste ich vypĺňali presne podľa pokynov: podpísať petíciu môže každý občan SR od 18 rokov. Údaje treba vypísať čitateľne a bez skratiek. Treba uvádzať aj rodné priezvisko a to aj muži, hoci sa opakuje. Štátna príslušnosť sa vypisuje celým: Slovenska republika. Súčasne so zbieraním podpisov prebieha projekt „Urob Vianoce už teraz“, kde by sa ľudia a rodiny vedeli niečím obdarovať. Dobrovoľníci na podporu týchto podujatí sa môžu zaregistrovať na stránke www.otcamamudetom.sk.

Jezuiti si každoročne 27. septembra pripomínajú, že 27. septembra 1540, apoštolským listom Regimini militantis Ecclesiae, pápež Pavol III. schválil a potvrdil Spoločnosť Ježišovu.

Zapisovanie úmyslov na november v našej kaplnke bude 1. októbra 2016 pol hodiny pred každou svätou omšou: od 5.30 hod. na sv. omšu o 6.00 hod.; od 7.30 hod. na sv. omšu o 8.00 hod. a od 18.00 hod. na sv. omšu o 18.30 hod.

Pozývame Vás na mariánsku októbrovú pobožnosť k prvej sobote v mesiaci, ktorá bude 1. októbra 2016 po rannej svätej omši. Október je mesiac sv. ruženca. Povzbudzujeme Vás preto k tejto modlitbe osobitne v tento mesiac.

Pozývame Vás na Piešťanské chvály, ktoré sa uskutočnia v našej kaplnke budúcu nedeľu o 15.00h. Téma stretnutia: Srdce chvály. Hosť: Milan Bodnár.

Dnes je zbierka na dokončenie Pastoračného centra pri farskom úrade. Za Vaše milodary Vám ďakujeme.