Blogy (Správy)

Všetky cesty vedú do Ríma

Mladomanželia z piešťanskej farnosti na stretnutí so Svätým Otcom

Mladomanželia z piešťanskej farnosti na stretnutí so Svätým Otcom

Ak by nás niekto nepoznal, voláme sa MáriaMichael Gonoví a sme čerstvými manželmi. Naše manželstvo sme uzavreli po osemmesačnej známosti. Bláznovstvo??? Nie! Čistá LÁSKA.

Svoje „ÁNO“ sme si povedali  a lásku a vernosť sľúbili 18.7.2015 pred oltárom nášho Pána Ježiša Krista v kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch a pred očami rodičov, súrodencov, ostatných rodinných príslušníkov, priateľov, známych a štyroch kňazov (vdp. dekanom Jozefom Gallovičom, vdp. kaplánom Michalom Kollárom, vdp. Leopoldom Slaninkom – SJ, vdp. farárom z Maduníc Antonom Gubalom). A iba pri takomto sľube sme nezostali. Ako to už býva zvykom u mladomanželov i my sme sa rozhodli ísť na svadobnú cestu. A kam inam, ak nie do večného mesta – Ríma.

Mesto je plné katedrál, bazilík, pamiatok, prírody, zaujímavostí, zasnívaných uličiek, kde sa čas zastavil. No len kvôli tomu sme do Ríma rozhodne neprišli. Zámer našej cesty bol iný. V prvom rade mala táto cesta v nás spečatiť našu lásku a náš sľub ešte viac a duchovne. Medzi naše najsilnejšie zážitky patrí modlitba sv. ruženca, ktorú sme prežívali na kolenách počas výstupu na Sväté Schody, po ktorých si šiel doráňaný Ježiš po naše vykúpenie. Spoločne sme prosili sochu malého Ježiša (Bambino Gesú di Aracoeli v Basillica di Santa Maria in Ara coeli) o veľkú rodinu, ktorú si spoločne chceme založiť. Taktiež veľmi krásnym miestom, aké sme v Ríme navštívili bola Basilika Quo Vadis, Domine, ktorá stojí na mieste stretnutia Sv. Petra s Pánom Ježišom. V bazilikách po celom Ríme sme zanechali prosby a modlitby za našu farnosť a duchovných správcov, za tých minulých, súčasných, budúcich i výpomocných.

Našim najväčším zážitkom a hlavným dôvodom našej svadobnej cesty bola audiencia  so Svätým Otcom Františkom, ktorá bola venovaná mladomanželom. Ďakujeme nášmu dlhoročnému rodinnému priateľovi kňazovi Petrovi Dikošovi, SVD, ktorý nám ju sprostretkoval a jeho ďakujeme aj jeho spolubratom, ktorí nás pohostinne prijali.

Spolu s mladomanželmi z rôznych kútov sveta v svadobných oblekoch a šatách sme boli prítomní na audiencii, ktorá sa uskutočnila 16.9.2015. Vypočuli sme si motivujúce slová Sv. Otca, s ktorým sme sa spoločne modlili za manželov a rodiny a dostali sme dlho očakávané požehnanie.

Po oficiálnej audiencii, ktorú mali mnohí z Vás možnosť sledovať prostredníctvom TV LUX sme sa spolu s ostatnými pármi nastúpili na schodíky pred Bazilikou sv. Petra a čakali na osobné stretnutie so Sv. Otcom.

Za celú našu farnosť i za nás – mladomanželov - sme Svätému Otcovi odovzdali knihu Duchovné Slovensko s venovaním od farníkov. Hneď ako ju pápež František uvidel, z úst mu vypadlo úsmevné: ,,SLOVACCHIA...“, čo nás nesmierne potešilo. Obom nám podal ruku. I keď sme sa museli predierať davom, bolo cítiť hlboký duchovný zážitok zo stretnutia so Svätým Otcom Františkom. Pre nás oboch to bol skutočne životný zážitok, na ktorý budeme spoločne s radosťou spomínať a ďakovať Bohu.

O modlitbu prosia manželia Mária a Michael-Paul Gono