1. adventná nedeľa 2014

Liturgický kalendár:

Streda: Sv. Františka Xaverského, kňaza, spomienka.
Štvrtok: Sv. Jána Damascénskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi, ľubovoľná spomienka.
Piatok: Prvý piatok v mesiaci december.
Sobota: Sv. Mikuláša, biskupa, ľubovoľná spomienka.
Nedeľa: Druhá adventná nedeľa.

Dnešnou nedeľou začína adventné obdobie, ktoré je časom prípravy na slávnosť Narodenia Pána. Je časom nábožného a radostného očakávania. V tomto období sa používa organ a iné hudobné nástroje s takou umiernenosťou, aby sa nepredchádzalo plnej radosti Narodenia Pána.

Dnes je zbierka na katolícku charitu.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie v prítomnosti rodičov bude v stredu o 18.00 vo farskom kostole.

Stretnutie birmovancov bude v piatok na sv. omši a po nej v skupinkách s animátormi.

Pripomenutie života sv. Mikuláša pre deti s malými pozornosťami bude v stredu po sv. omši o 18.00 vo farskom kostole.

Prvý piatok v mesiaci: Spovedá sa pol hodinu pred rannými svätými omšami a hodinu pred večernými. V piatok sa spovedá od 16.00. Zároveň bude vyložená Sviatosť oltárna na poklonu. Zvlášť povzbudzujem k životu s Ježišom v Eucharistii birmovancov.

Na budúci týždeň po sv. omšiach budeme zapisovať úmysly na sväté omše.

Spovedanie chorých pred Vianocami, ktorých nespovedáme pravidelne pred prvým piatkom, bude v týždni pred 4. adventnou nedeľou od 16.11. do 19.11. Môžete nám ich nahlasovať v sakristii vo farskom kostole.

Rok zasväteného života

Sv. Otec František vyhlásil tento cirkevný rok za Rok zasväteného života. Otvoríme ho dnes v spojení so sv. Otcom, keď sa 15 min. pred večernou sv. omšou spoločne pomodlíme Vešpery z breviára, oficiálnu modlitbu zasvätených.

Požehnanie adventných vencov

Dnes pri každej svätej omši požehnáme vence, ktoré si prinesiete.

Rorátne sväté omše

Od pondelka 1. decembra budú vo všedných dňoch adventu o 6.00 hod. rorátne sväté omše so spevom Roste nebesia z výsosti pri svetle lampášikov a fakieľ. 1. decembra budú pripravené v predsieni kostola, kde si ich zapálite a donesiete pred oltár. Tých, čo budú pravidelne chodiť na rorátne omše povzbudzujeme, aby si kahance zažaté odniesli domov a chodili z domu so zažatými kahancami do kostola, kde ich zas položia pred oltár... je to symbolika svetielka nádeje, s ktorým radostne očakávame Narodenie Pána – svetla na osvietenie sveta, ponoreného do tmy hriechu.

Zapisovanie úmyslov sv. omší

na mesiac január bude v stredu 3. decembra pol hodiny pred každou svätou omšou.

Materské centrum

Pozývame mamičky s malými deťmi do Materského centra JPC v stredu, 3. decembra o 10.00 hod. na spoločné stretnutie. Obsahom stretnutia bude duchovná obnova a možnosť sviatosti zmierenia.

Spovedanie

Je prvopiatkový týždeň, spovedáme ako obvykle – teda aj pri ranných svätých omšiach o 6.00 hod a od stredy už od 15.00 hod. Prosíme, aby ste si spoveď neodkladali na posledné dni pred Vianocami.

Modlitby za povolania

Tento týždeň je aj prvý štvrtok v mesiaci, modlíme sa za duchovné povolania, aj večerná svätá omša a po nej nasledujúca Adorácia majú tento úmysel.

Faustínum

Budúcu nedeľu 7. decembra bude o 15.00 hod v našej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie  stretnutie členov a sympatizantov hnutia Faustínum.

farár  dekan