1. pôstna nedeľa 2017

Nedeľa: DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA.

Dnes je zbierka na katolícku charitu. Pán nech požehná všetkých darcov.

Jarné kántrové dni sú v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je jeden deň. Ich obsahom je príprava na pokánie a na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu. (Omšový formulár: Za odpustenie hriechov alebo: Za dar lásky.)

V dňoch od 6.3. do 12.3.2017 bude vo farnostiach piešťanského dekanátu prebiehať sedemdňová pôstna duchovná obnova s účasťou rôznych kazateľov na tému: „Priblížilo sa Božie kráľovstvo“. V našom farskom kostole sv. Cyrila a Metoda budú tematické kázne pri večerných svätých omšiach o 18.00.

Pobožnosť Krížovej cesty býva vo farskom kostole každý deň po rannej sv. omši, v piatok o 17.15. Prosím rôzne farské skupiny, aby sa zapojili do tejto pobožnosti (kňazi, rodiny, deti, Svetlo a život, Neokatechumenát, Modlitby matiek, Obnova v Duchu Svätom, birmovanci a mládež). V KBSJ bude v piatok o 15.30 (Sviatosť oltárnu odloží kňaz); v nedeľu poobede na Červenej veži o 14.30 so začiatkom už pri 1. zastavení.

Svätá omša venovaná prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom je v piatok poprípade v stredu o 18.00 vo farskom kostole. Prosím deti 3. ročníkov, aby si prevzali otázky z 2. časti a deti 2. ročníkov prosím, aby prišli s rodičmi na preskúšanie z otázok, ktoré dostali.
V piatok po sv. omši bude meranie detí 3. ročníka pre pridelenie rovnošiat na 1. sv. prijímanie u pani Vulganovej. Deti v piatok pred 1.sv. prijímaním dostanú šaty domov a vrátia ich v pondelok po 1.sv. prijímaní. Cena za požičanie a vyčistenie rovnošiat je 10,-€.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej s animátormi. Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti sv. Cyrila a Metoda bude v nedeľu 25. júna 2017 o 10.30.

Aj tento rok je možné poukázať 2% dane z príjmu občianskemu združeniu Katolícka jednota Slovenska - pobočka Piešťany a tým podporiť našich mladých hudobníkov - zbor Dona Bosca a aktivity Domu pokoja v Lúke nad Váhom. Príslušné tlačivá budú umiestnené vzadu v kostole pri tlačovinách.

Dnes je jarná zbierka na charitu. Za Vaše milodary Vám ďakujeme.

Od štvrtka po popolcovej strede sa cez týždeň po rannej svätej omši o 6.00h. modlíme Krížovú cestu. Každú pôstnu nedeľu bude v našej kaplnke Krížová cesta o 15.00h.

Dnes Vás prvýkrát pozývame k spoločnému štúdiu a poznávaniu učenia pápeža Františka o láske v rodine čítaním, analýzou a debatou o posynodálnom dokumente AMORIS LAETITIA (Radosť lásky). Začíname po večernej svätej omši o 18.30h v našej kaplnke. Stretnutia budú prebiehať každú pôstnu nedeľu večer približne hodinu. Viac na plagáte.

Pátri jezuiti pozývajú k meditácii v rámci už 7. ročníka projektu Umenie Ducha – návrat súčasného umenia do chrámu, do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie. V období Veľkého pôstu je tu prezentované dielo Ivy Štrbovej – Jarošovej s názvom: Muž bolesti.