13. nedeľa v cezročnom období 2016

Utorok: Sv. Ireneja, biskupa a mučeníka. Spomienka.
Streda: SV. PETRA A PAVLA, APOŠTOLOV. Slávnosť. Prikázaný sviatok. Sväté omše ako vo všedný pracovný deň.
Piatok: Prvý piatok v mesiaci.
Sobota: NÁVŠTEVA PANNY MÁRIE. Sviatok.
Nedeľa: ŠTRNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

Dnes je „Zbierka na dobročinné diela Svätého Otca“.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej v skupinkách s animátormi.

Farská hodová slávnosť sv. Cyrila a Metoda bude vo farskom kostole v UTOROK 5.7.2016 o 10.30 v deň slávnosti, nakoľko je to voľný deň, za účasti zboru Coro Laudamus. Prosím farníkov, aby po sv. omši pripravili malé agapé.

Na budúci týždeň budeme zapisovať úmysly sv. omší na mesiac august. V pondelok a v utorok pri rannej sv. omši zapisujeme na ranné sv. omše a večer na večerné.

Prvý piatok v mesiaci: spovedá sa ako obvykle pol hodinu pred rannými svätými omšami a od stredy hodinu pred večernými. V piatok sa spovedá od 16.00. Zároveň bude vyložená Sviatosť oltárna na poklonu.

Oznamujem žiakom 8. ročníka a starším, že si môžu prevziať prihlášky k sviatosti birmovania, ktorá bude na budúci rok 2017.

Celodiecézna púť v Roku milosrdenstva do Krakova do baziliky Božieho milosrdenstva v Lagewnikách so svätou omšou, uctením relikvií sv. Jána Pavla II., Korunkou Božieho milosrdenstva a iným programom bude 9. júla 2016. Odchod autobusov bude ráno o 4.00. Sú objednané dva autobusy. Presné miesto odchod bude ešte upresnené na budúcu nedeľu. Prosím nahlásených, aby v sakristii doplnili svoje údaje a zaplatili cestovné 20,-€.

Pozývame deti 1. – 4. roč. na farský detský letný tábor, ktorý sa bude konať v dňoch od 15.8. do 19.8.2016. Bližšie informácie a nahlásenie je možné po sv. omšiach u Klárky a Lauriky Gubalovej alebo v sakristii farského kostola do konca júna.

Púť do Šaštína na fatimskú sobotu sa uskutoční 2.7.2016. Viac informácii na nástenke.

Prebieha 7. ročník zbierky školských pomôcok pre znevýhodnené deti zo sociálne slabších rodín. Môžete ich priniesť do Centra pomoci človeku na ul. A. Hlinku 41. Viac informácii na nástenke.

Od 1.7.2016 je dp. kaplán Michal Kollár preložený za kaplána do Hlohovca. Namiesto neho príde dp. kaplán z Hlohovca Ľuboš Matúš. Ďakujem dp. kaplánovi za jeho trojročné pôsobenie v našej farnosti a želáme mu hojnosť Božích milosti a sily na ďalšom pôsobisku. S dp. kaplánom sa budete môcť rozlúčiť v piatok pri večernej sv. omši o 18.00 hod.
Od 15.7.2016 bude v našej farnosti pôsobiť aj výpomocný duchovný vdp. JCLic. Pavol Repko.

Dnes je zbierka na dobročinné diela Svätého Otca.

V stredu je prikázaný sviatok SV. PETRA A PAVLA. Sv. omše v našej kaplnke budú o 6.00 hod., o 8.00 hod., o 17.00 hod. a o 18.30 hod.

Tento týždeň je aj prvý piatok. Po každej svätej omši budú odprosujúce pobožnosti. O 15.00 hod. bude pobožnosť „Hodina Božieho milosrdenstva“.

Farská hodová slávnosť sv. Cyrila a Metoda bude vo farskom kostole v utorok 5.7.2016 o 10.30 hod. v deň slávnosti, nakoľko je to voľný deň, za účasti zboru Coro Laudamus.

Jezuiti a sestry z Congregatio Jesu pozývajú mladých ľudí (18-35 rokov) na program Cesta Pravda Život, ktorý sa uskutoční v dňoch 7. - 14. augusta 2016 na Trlenskej chate pri Vlkolinci. Trojdňové duchovné cvičenia, osobné sprevádzanie, turistika a spoločenské aktivity sa budú niesť v téme: "Pane, pošli niekoho iného." (Ex 4,13). Viac informácií nájdete na stránke jezuiti.sk.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac august v našej kaplnke bude v pondelok 4. júla pol hodiny pred každou sv. omšou. Od 5.30 na sv. omše o 6.00 hod.; od 7.30 na sv. omše o 8.00 hod.; a od 18.00 na sv. omše o 18.30 hod.

Oznamujeme, že nedeľné sväté omše o 11. hodine v našej kaplnke pre rodiny v prázdninových mesiacoch júl a august nebudú bývať.

Zapojte sa do zbierky školských pomôcok, pomôžete tak študovať deťom zo sociálne slabších rodín. Školské pomôcky môžete prinášať od 1. júna do 19. augusta do Centra pomoci človeku (ul. A. Hlinku 41, Piešťany). V CPČ-ku je tiež možnosť športových aktivít, zahrať sa, alebo sa naučiť, ako si vyrobiť a opraviť veci. Viac na nástenke.