17. nedeľa v cezročnom období 2015

Pondelok: Sv. Gorazda a spoločníkov. Spomienka.
Streda: Sv. Marty. Spomienka.
Piatok: Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza. Spomienka.
Sobota: Sv. Alfonza Márie de Liguori, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Nedeľa: OSEMNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

2. augusta (nedeľa) možno získať vo farských kostoloch úplné odpustky „Porciunkuly“. Predpísaný skutok je nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána (Otče náš) a vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť ako vždy tri podmienky: sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Svätého otca.

Na budúcu nedeľu na Banke bude slávnostná svätá omša o 10.30 pri príležitosti 20. výročia samostatnosti obce.

V nedeľu 20. septembra 2015 sa v Bratislave uskutoční druhý Národný pochod za život. Jeho cieľom je zjednotiť všetkých ľudí dobrej vôle v úsilí, aby bolo v našej krajine zaistené základné právo na život od počatia po prirodzenú smrť. Hlavnou myšlienkou je „Radosť zo života“. Program začína v sobotu 19.9.2015. Miestom stretnutia veriacich z Trnavskej arcidiecézy je farský kostol Povýšenia Svätého kríža na Daliborovom námestí v Bratislave – Petržalke. Farnosti a spoločenstvá sa môžu zaregistrovať na stránke www.pochodzazivot.sk. Prosíme o prihlásenie sa aj osôb, ktoré by sa chceli zapojiť do dobrovoľníckej služby. Finančné dary je možné poukázať na č. účtu: 3512209151/0200.

Duchovná obnova a novéna k sv. Ignácovi pokračuje pri večerných sv. omšiach až do štvrtka, 30.7.2015. Každá večerná sv. omša začína novénovou pobožnosťou na počesť sv. Ignáca a duchovná obnova sa koná formou homílií na exercičné témy pri týchto večerných sv. omšiach. Všetkých srdečne pozývame.

Slávnosť sv. Ignáca Ako každý rok sa u nás slávi 31. júla. Preto večerná sv. omša bude slávnostná, koncelebrovaná. Hlavným celebrantom a kazateľom bude D. p. Ondrejka, farár farnosti Sv. Štefana.
Ďalšia slávnostná sv. omša o sv. Ignácovi bude v nedeľu večer o 18.30. Po nej ste všetci pozvaní na pohostenie – agapé na dvore pri kaplnke P.M. Sedembolestnej.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na september bude tento raz iba v sobotu - ráno i večer pol hodiny pred sv. omšami.

Odpustky v Roku zasväteného života možno získať aj každý prvý štvrtok v našej kaplnke Panny Márie Sedembolestnej.