2. nedeľa v cezročnom období 2015

Liturgický kalendár:

Utorok: ľubovoľná spomienka sv. Fabiána, pápeža a Šebastiána, mučeníkov
Streda: Sv. Agnesy panny a mučenice. Spomienka.
Sobota: Sv. Františka Saleského, bisk. a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Nedeľa: TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

Svätá omša venovaná prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom bude v stredu o 18.00 vo farskom kostole. Preskúšanie detí z 1. časti otázok je v stredu a v nedeľu po sv. omši v prítomnosti rodiča do konca januára.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej v skupinkách s animátormi.

Od 18. do 25. januára bude Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Ekumenická pobožnosť bude vo farskom kostole vo štvrtok 22.1. o 18.00. Pozvaní sú aj zástupcovia gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej cirkvi a primátor mesta Piešťany. Svätá omša v tento deň bude o 17.00.

Januárové pn.chvály sú v túto nedeľu 18.1. o 15.30 na Malej scéne Mestského kultúrneho strediska. Na tému “Rodina v Božom pláne" príde porozprávať evanjelizátor a europoslanec Branislav Škripek.

V nedeľu 25.1. začneme cyklus mesačných stretnutí venovaných predovšetkým manželom a rodinám s názvom „Popoludnie pre rodinu“ s prvou témou „Manželstvo a rodina v prirodzenom Božom pláne. Ohrozenia, výzvy, východiska“. Stretnutie začne o 15.00 vo farskom pastoračnom centre. Prednášajúcim bude ThLic. Roman Seko, člen Komisie pre rodinu KBS. Pre deti počas stretnutia bude zabezpečený program školskými sestrami Notre Dame spolu s ochotnými mladými. Nakoniec bude občerstvenie – agapé, v čom prosím o pomoc ochotné ženy.

Mládežnícky ples trnavskej arcidiecézy sa bude konať 31. januára 2015 v KD v Červeníku. Slávnostná sv. omša o 18.00 vo farskom kostole v Červeníku. Viac informácii na nástenke alebo na stránke www.mladez.abu.sk/ples.

Fašiangový karneval svätých pre deti a rodičov bude 14. februára o 15.00 vo farskom pastoračnom centre. Deti si môžu pripraviť kostýmy svätcov, ktorých by chceli predstaviť. Farskú mládež prosím o pomoc v organizácii a hudobnom doprovode.

Národné stretnutie mládeže pod názvom P15 sa uskutoční v dňoch 31.júla - 2. augusta 2015 v Poprade. Registrácia začína 15.1.2015. Informácie na nástenke alebo na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk.

CD z jasličkovej slávnosti

Sú k dispozícii v sakristii. Video je zo slávnosti v kostole C+M, fotografie sú aj zo slávnosti v kaplnke Sedembolestnej.

farár – dekan