2. pôstna nedeľa 2015

Nedeľa: TRETIA PÔSTNA NEDEĽA.

Zbierka na katolícku charitu činila 1230-€. Pán nech odmení všetkých darcov.

Svätá omša venovaná prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom bude v stredu. Prosím rodičov, ktorí neboli na zameraní rovnošiat pre deti, aby tak urobili čím prv a ohlásili sa u p. Vulganovej do 15.3. Jej mailová adresa: k.vulganova (zavináč) gmail.com. Tiež prosím tých rodičov, ktorí nezaplatili zálohu 10,- € na rovnošaty, aby tak urobili podobne.

Stretnutie s birmovancami v tomto týždni nebude.

Pobožnosť Krížovej cesty bude dnes v nedeľu poobede na Červenej veži so začiatkom o 14.30 už pri 1. zastavení a v piatok vo farskom kostole o 17.15. Prosím rôzne farské skupiny, aby sa zapojili do tejto pobožnosti (kňazi, rodiny, deti, Svetlo a život, Neokatechumenát, Tešiteľky Božského Srdca Ježišovho, Modlitby matiek, Obnova v Duchu Svätom, birmovanci a mládež). V piatok sa budú modliť krížovú cestu deti. Prosím rodičov, aby prišli  s nimi a pomohli im v tom.

Prvý piatok v mesiaci. Spovedá sa ako obvykle pol hodinu pred rannými svätými omšami a hodinu pred večernými. V piatok od 16.00, kedy bude vyložená sviatosť Oltárna na poklonu.

Na základe poverenia KBS dostali sme preklad dokumentu Lineamenta (Pokyny, Smernice) spolu s otázkami k biskupskej synode s názvom „Povolanie a poslanie rodiny v Cirkvi a v súčasnom svete“, ktorá sa uskutočni v októbri 2015. Do odpovedí sa môžu zapojiť aj laici. Preto prosím zainteresovaných manželov a rodiny o stretnutie v utorok o 19.00 vo farskom Pastoračnom centre po sv. omši.

Miništrantský výlet bude vo štvrtok s odchodom od kostola o 9.00.

Zapisovanie úmyslov na mesiac apríl bude v tomto týždni po sv. omšiach.

Pôstny duchovný program

Každý pondelok pri večernej sv. omši impulz k osobnej modlitbe v homílii na tému jednotlivých čností, s tematickou adoráciou po sv. omši.

Každý utorok po večernej svätej omši prezentácia o čností a diskusia o duchovnom živote.

Každý piatok o 7.30 hod stretnutie v modlitbe so Sedembolestnou.

Pobožnosti Krížovej cesty

• v pondelok až sobotu po svätej omši o 6.00 hod; modlia sa členky združenia Tešiteliek Božského Srdca
  • každý piatok s kňazom o 17.45 hod. Prosíme, aby sa prihlásili spoločenstvá, ktoré sú ochotné ich viesť.
  • každú nedeľu s kňazom o 15.00 hod.

V pôstnom období účasťou na pobožnosti Krížovej cesty možno získať úplné odpustky za obvyklých podmienok.

Spovedanie pred prvým piatkom

je počas svätých omší, aj pri ranných o 6.00 hod a od stredy už od 15.00 hod.

Zapisovanie úmyslov svätých omší – ZMENA

na mesiac apríl bude v pondelok 2. marca pol hodinu pred večernou svätou omšou a v utorok pred rannými sv. omšami.

Materské centrum

Mamičky s malými deťmi pozývame do JPC o 10.00 hod do Materského centra, kde bude príležitosť stretnúť sa s kňazom a možnosť sviatosti zmierenia.

Prvý štvrtok v mesiaci je deň modlitieb za duchovné povolania a večerná adorácia.

Prvý piatok

Po svätej omši je odprosujúca pobožnosť k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu.

Faustínum

Členov a sympatizantov hnutia Faustínum pozývame na stretnutie na budúcu nedeľu po pobožnosti Krížovej cesty, ktorá začína o 15.00 - do Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie.