2. veľkonočná nedeľa 2015

Nedeľa: TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Svätá omša venovaná prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom bude v stredu. Prosím rodičov, aby priniesli krstný list svojho dieťaťa, ak tak ešte neurobili.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej v skupinkách s animátormi. Birmovancom boli rozdané knižky „Birmovník“. Prosím, aby sa naučili všetky otázky. Prosím 6. skupinu, aby prišla v piatok po sv. omši na preskúšanie, aj tých, ktorí ešte neboli a uvedených.

Prosím birmovancov, aby priniesli svoje krstné listy, v ktorých majú mať údaj o svojom 1. svätom prijímaní.

Dnes, v nedeľu Božieho milosrdenstva, popoludní o 14.30 bude procesia s obrazom Božieho milosrdenstva od kúpeľnej kaplnky Božského Srdca do farského kostola sv. Cyrila a Metoda spojená s modlitbou korunky k Božiemu milosrdenstvu a benefičným koncertom rozjímavých slov a piesni. Prosím deti, aby prišli s rodičmi už o 14.20 a priniesli si biely alebo červený karafiát.
V tento deň, ak si uctíme obraz Božieho milosrdenstva, za obvyklých podmienok môžeme získať úplné odpustky.

RKC Trnavská arcidiecéza vyhlasuje druhé kolo výberového konania na obsadenie miesta riaditeľa Cirkevnej spojenej školy. Prihlášku s požadovanými dokladmi treba zaslať do 4. mája 2015 na adresu Arcibiskupského školského úradu. Bližšie informácie na nástenke.

Medzinárodná asociácia miništrantov organizuje v auguste 2015 púť miništrantov do Ríma, ktorej súčasťou bude aj stretnutie so Svätým Otcom Františkom. Vdp. Róbert Vacula, kaplán Veľké Kostoľany, organizuje túto púť vo svojej farnosti a ponúka túto možnosť aj ďalším miništrantom z dekanátu. Prihlásiť sa treba ešte dnes buď jemu osobne alebo u nás na fare.

Pn.chvály budú na budúcu nedeľu 19.4.2015 o 15.30 na malej scéne MsKS. Téma stretnutia je Kresťania v meste - Ako šíriť Božie kráľovstvo v svojom meste, s hosťom Eduardom Filom.

V dňoch 8. – 10. mája 2015 sa koná púť do Krakova a Čenstochovej, súčasťou ktorej je návšteva sanktuária Božieho milosrdenstva v Lagiewnikach, čo zapadá do prípravy na Rok Božieho milosrdenstva vyhláseného pápežom Františkom. Púte sa zúčastní kňaz vdp. Bohuslav Mikula. Bližšie informácie máte na nástenke.

Dnes je Nedeľa Božieho milosrdenstva

Túto slávnosť zaviedol svätý pápež Ján Pavol II., ako logické vyvrcholenie oslavy Zmŕtvychvstania Pána, víťaza nad diablom a hriechom. Práve preto, že je Deň Božieho milosrdenstva, je možné získať úplné odpustky. Podmienkou je uctenie si verejne vystaveného obrazu Božieho milosrdenstva (v kostole alebo kaplnke), nábožný vzdych ku Božiemu milosrdenstvu (napr. Milosrdný Ježišu, dôverujem v teba) a splnenie obvyklých podmienok (spoveď, sväté prijímanie, modl. na úmysel Svätého Otca).

Umenie Ducha

Pátri jezuiti pozývajú do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie k meditácii v rámci 44. pokračovania projektu Umenie Ducha – Návrat súčasného umenia do chrámu. Od 11. apríla 2015 tu predstavujeme fotografie Moniky Stacho s názvom: East Spirituality.

Týždeň modlitieb za duchovné povolania

Od budúcej nedele začína týždeň modlitieb za duchovné povolania.