27. nedeľa v cezročnom období 2016

Utorok: Sv. Františka Assiského. Spomienka.
Štvrtok: Prvý štvrtok v mesiaci. Deň modlitieb za duchovné povolania.
Piatok: Ružencovej Panny Márie. Spomienka. Prvý piatok v mesiaci.
Sobota: Panny Márie v sobotu.
Nedeľa: DVADSIATA ÔSMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

Október je mesiac modlitby svätého ruženca, ktorý je evanjeliovou modlitbou a prináša veľké požehnanie do života rodín a Cirkvi.
Úplné odpustky môžu získať tí, ktorí sa ho pomodlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Na ich získanie za obvyklých podmienok treba sa pomodliť 5 desiatkov, pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách a vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.
Ruženec sa modlieva pred svätými omšami. Snažme sa na ňom viac zúčastňovať.

Zbierka na dokončenie Pastoračného centra činila 2700,-€. Pán nech odmení všetkých ochotných darcov.

Prvý piatok v mesiaci: spovedá sa ako obvykle pol hodinu pred rannými svätými omšami a od stredy hodinu pred večernými. V piatok sa spovedá od 16.00. Zároveň bude vyložená Sviatosť oltárna na poklonu.

Nakoľko sa blížime ku 1. kolaudácii Pastoračného centra a požehnaniu budovy, ktorá ako súčasť kostola sa stavia 22 rokov, počas ktorých popri obdivuhodných obetách mnohých farníkov došlo aj ku nedorozumeniam, nedôvere, rozdeleniam a ochladnutiu vzťahov, poklony Sviatosti Oltárnej vo štvrtok po sv. omši až do požehnania budovy budú zamerané za farnosť, za zmierenie a uzdravenie. Prosím farníkov, aby sa aj aktívne zapojili do týchto adorácii aj svojimi modlitbami. Môže to byť aj podľa vekových kategórii alebo spoločenstiev.

Dospelí záujemcovia o sviatosť krstu alebo prvého svätého prijímania alebo birmovania budú mať prvé stretnutie vo štvrtok po svätej omši na fare.

Svätá omša pre prípravu prvoprijímajúcich detí 2. a 3. ročníka bude v piatok o 18.00 vo farskom kostole. Prosil by som všetky deti a ich rodičov, aby prišli v piatok na svätú omšu. Urobíme si aktuálny zoznam detí a kontrolu ich slovníčkov. Po svätej omši bude stretnutie s rodičmi pri ktorom si povieme základné informácie. (Tie deti, ktoré nemôžu prísť v piatok môžu prísť v stredu).

Birmovanci starí aj noví majú stretnutie v piatok o 18.00 na svätej omši a po nej s animátormi a kňazmi.

Vincentská rodina organizuje 10. ročník zbierky Boj proti hladu. Do zbierky sa môžete zapojiť modlitbou, kúpou medovníkového srdiečka, poslaním SMS správy v tvare: DMS VINCENT na číslo 877 do 28.2.2017.

Prebieha európska iniciatíva občanov na ochranu manželstva a rodiny: Mama, otec, deti. Petičné hárky máte vzadu v kostole. Prosím, aby ste ich vypĺňali presne podľa pokynov: Podpísať petíciu môže každý občan SR od 18 rokov. Údaje treba vypísať čitateľne a bez skratiek. Treba uvádzať aj rodné priezvisko a to aj muži, hoci sa opakuje. Štátna príslušnosť sa vypisuje celým: Slovenská republika. Súčasne so zbieraním podpisov prebieha projekt „Urob Vianoce už teraz“, kde by sa ľudia a rodiny vedeli niečím obdarovať. Dobrovoľníci na podporu týchto podujatí sa môžu zaregistrovať na stránke www.otcamamudetom.sk.

Pátri jezuiti pozývajú k meditácii v rámci projektu Umenie Ducha – návrat súčasného umenia do chrámu, do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie, ktorý je v roku 2016 tematicky zameraný na jubilejný Rok milosrdenstva. Od 26. septembra tu predstavujeme dielo renomovaného slovenského výtvarníka a nositeľa ocenenia Fra Angelico, Ladislava Čarného, s názvom: Božie srdce.

Materské centrum Jezuitského pastoračného centra v Piešťanoch pozýva mamičky s malými deťmi na stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu 5. októbra o 10.00 hod. Obsahom stretnutia bude duchovná obnova, ktorú povedie p. Peter Zahoránsky SJ. Pri tejto príležitosti bude možné pristúpiť aj k sviatosti zmierenia pred prvým piatkom.

Prvý štvrtok v mesiaci: po večernej svätej omši o 18.30 hod. bude krátka pobožnosť na nové kňazské a rehoľné povolania.

Prvý piatok v mesiaci: po každej svätej omši bude odprosujúca pobožnosť. O 15.00 hod. bude krátka pobožnosť „Hodina Božieho milosrdenstva“.