29. nedeľa v cezročnom období 2016

Pondelok: Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka. Spomienka.
Utorok: SV. LUKÁŠA, EVANJELISTU. Sviatok.
Sobota: Panny Márie v sobotu.
Nedeľa: TRIDSIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ. MISIJNÁ NEDEĽA.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na misie. Pán nech požehná všetkých darcov.

Október je mesiac modlitby svätého ruženca, ktorý je evanjeliovou modlitbou a prináša veľké požehnanie do života rodín a Cirkvi.
Úplné odpustky môžu získať tí, ktorí sa ho pomodlia v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Na ich získanie za obvyklých podmienok treba sa pomodliť 5 desiatkov, pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách a vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.
Ruženec sa modlieva pred svätými omšami. Snažme sa na ňom viac zúčastňovať.

Dospelí záujemcovia o sviatosť krstu alebo prvého svätého prijímania alebo birmovania budú mať stretnutie v STREDU o 16.15 na fare.

Svätá omša pre prípravu prvoprijímajúcich detí 2. a 3. ročníka bude v piatok o 18.00 vo farskom kostole spolu s rodičmi. (Tie deti, ktoré nemôžu prísť v piatok môžu prísť v stredu). Prosím rodičov, aby si všimli na nástenke vyhodnotenie slovníčkov. Tiež, či ich deti sú na zozname prvoprijímajúcich detí, lebo niektoré deti sme ešte na prípravných stretnutiach v tomto školskom roku nevideli.

Birmovanci starí aj noví majú stretnutie v piatok o 18.00 na svätej omši a po nej s animátormi a kňazmi.
Prosím všetkých birmovancov, ktorí majú birmovku 30.10.2016, aj ich rodičov, aby sme sa stretli v piatok po sv. omši ohľadom organizačných vecí.

Poklona Sviatosti Oltárnej vo štvrtok po sv. omši až do požehnania budovy Pastoračného centra bude zameraná za farnosť, za zmierenie a uzdravenie. Prosím farníkov, aby sa aj aktívne zapojili do týchto adorácii aj svojimi modlitbami.

Mariana Komorová rod. Vargová, spisovateľka, publicistka, redaktorka, rodáčka zo Bziniec pod Javorinou, autorka kníh, významná osobnosť Podjavoriny Vás srdečne pozýva na stretnutie po vydaní nového literárneho diela „Kam vedú všetky cesty“ v dnešnú nedeľu 16.10.2016 dopoludnia po svätých omšiach o 7.30 a 10.30 hod. v priestoroch Pastoračného centra sv. CM s prezentáciou literárnej tvorby a s možnosťou predaja a podpisom jej knihy.

Richardd Vašečka, známy prednášateľ o manželskej problematike navštívi našu farnosť v rámci turné s názvom POĎ (prosím, odpusť, ďakujem). Stretnutie sa uskutoční v stredu 19.10.2016 a bude začínať sv. omšou o 18.00 hod vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda. Po sv. omši budeme pokračovať prednáškou v Pastoračnom centre. Pozývame manželov, zaľúbených ale aj ostatných, ktorí majú záujem.

Arcibiskupské Gymnázium biskupa Pavla Jantauscha a Pedagogická a sociálna akadémia bl. Laury organizujú dňa 20.10.2016 (vo štvrtok) od 8.00 do 13.00 hod. DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ v priestoroch na Kalinčiakovej 24 v Trnave a povzbudzujú žiakov 9. a 8. ročníkov pre štúdium na týchto školách.

Vincentská rodina oznamuje, že Zbierka „Boj proti hladu 2016“ v Piešťanoch činila: Kostol sv. Cyrila a Metoda 804,-€, Kaplnka SBPM – SJ 1508,-€, Farnosť sv. Štefana 1400,-€. Spolu v Piešťanoch 3712,-€.

Piešťanské chvály budú 6.11.2016 o 15.00 v Jezuitskej kaplnke na tému Božie kráľovstvo a jednota.

Prebieha európska iniciatíva občanov na ochranu manželstva a rodiny: Mama, otec, deti. Petičné hárky máte vzadu v kostole. Prosím, aby ste ich vypĺňali presne podľa pokynov: Podpísať petíciu môže každý občan SR od 18 rokov. Údaje treba vypísať čitateľne a bez skratiek. Treba uvádzať aj rodné priezvisko a to aj muži, hoci sa opakuje. Štátna príslušnosť sa vypisuje celým: Slovenska republika. Súčasne so zbieraním podpisov prebieha projekt „Urob Vianoce už teraz“, kde by sa ľudia a rodiny vedeli niečím obdarovať. Dobrovoľníci na podporu týchto podujatí sa môžu zaregistrovať na stránke www.otcamamudetom.sk.

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch Vás pozývajú na burzu oblečenia a hračiek, ktorá sa uskutoční v piatok 21.10.2016 od 15.00 do 18.00 v areáli školy. Výťažok z akcie poputuje na vzdelávacie programy v Afrike pod záštitou organizácie UNICEF.

Od minulého týždňa prebiehajú tzv. „Kakavkové párty“ pre deti od 4. – 9. ročníka základných škôl. Kto by mal ešte záujem nech sa prihlási v našom Jezuitskom pastoračnom centre a tiež, kto chce podať pomocnú ruku pri organizovaní programu pre deti, nech sa prihlási u pátra Leopolda Slaninka SJ alebo u Zuzany Fabianovej.