3. adventná nedeľa 2015

Pondelok: Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Nedeľa: Štvrtá adventná nedeľa.

Vianočná svätá spoveď s výpomocou kňazov bude vo farskom kostole sv. CM v sobotu od 14.30 do 18.00 a v nedeľu od 14.30 do 18.00. Na Trajane v nedeľu od 14.30 do 15.30. Na Banke v sobotu od 9.00 do 10.00 a v Kocuriciach vo štvrtok od 15.00 do 17.00.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie v prítomnosti rodičov bude v stredu o 18.00 vo farskom kostole. Na nástenke nájdete zoznam detí na 1. sväté prijímanie. Nie sú tam tí, ktorí neboli na preskúšaní.

Svätý Otec František v deň slávnosti Nepoškvrneného počatia Panny Márie otvoril mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, ktorý sa zvŕši 20. novembra 2016 na slávnosť Krista Kráľa. Využívajme chrámy v našej arcidiecéze, v ktorých budú Sväté brány milosrdenstva a v ktorých môžete získať odpustky milostivého roku. Je to katedrála sv. Jána Krstiteľa v Trnave, farský kostol Narodenia P. Márie v Novom Meste nad Váhom a farský kostol sv. Ondreja v Komárne.

Podľa odporúčania otcov biskupov v pastierskom liste, vás pozývam k modlitbe korunky Božieho milosrdenstva, ktorá sa modlí každý deň o 15-tej hodine v Kaplnke Božského Srdca Ježišovho.
Tiež pripomínam, že v tejto Kaplnke Božského Srdca je každú nedeľu po sv. omši o 9.00 do 17.30 vyložená Sviatosť Oltárna na celodennú poklonu. Využívajme viac v tomto roku milosrdenstva aj túto možnosť.

Dnes je zbierka na Pastoračné centrum. Za vaše milodary nech vás Pán hojne požehná.

Aj tento rok pozývame deti a mladých k účasti na vystúpení v jasličkovej slávnosti s názvom: „MILOSRDENSTVO – DAR OTCOVEJ LÁSKY V DIEŤATI, MILOSRDENSTVO – LIEK PRE SVET“, ktorá sa uskutoční 25.12.2015 o 16.00 hod. v jezuitskej kaplnke a 6.1.2016 o 16.00 hod. vo farskom kostole sv. CM. Prihlásiť sa môžete u sestry Zuzany, alebo v sakristii kostola sv. Cyrila a Metoda a v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej u jezuitov, kde zároveň dostanete informácie o priebehu nácvikov. Nájdete ich aj na nástenke.

Spovedanie chorých pred Vianocami, ktorých nespovedáme pravidelne pred prvým piatkom, bude v týždni pred 4. adventnou nedeľou od 14.12. do 18.12. Môžete nám ich nahlasovať v sakristii vo farskom kostole.

Seminár pre ženy: Obnovenie pravej identity v Kristovi sa uskutoční od 14.1. do 17.1.2016 v exercičnom dome v Marianke. Bližšie informácie na nástenke.

Tretia adventná nedeľa, nedeľa radosti = Gaudete sa môže sláviť v ružovej liturgickej farbe, môže byť bohatšia výzdoba aj hudba.

Spovedanie Využite mimoriadny rok Milosrdenstva na dobrú predvianočnú spoveď. SV. Otec dal na tento rok rozšírené kompetencie odpúšťať aj tie hriechy, ktoré boli iba v kompetencii biskupov. V našej kaplnke budeme spovedať pri každej sv. omši a od stredy do soboty aj od 15.00 hod.
Spoločná sv. spoveď bude u nás na budúcu nedeľu, 20.12. od 15.00 do 18.00 hod.

Sväté brány milosrdenstva v v ktorých môžete získať odpustky milostivého roku, sú otvorené v našej diecéze v nasledujúcich chrámoch: katedrála v Trnave, farský kostol v Novom Meste nad Váhom a farský kostol v Komárne.

Rorátne sv. omše

Vo všedné dni ranné sv. omše o 6.00 hod budú aj naďalej začínať rorátnym spevom pri lampášikoch a fakliach.

PN chvály Adventné Piešťanské chvály budú budúcu sobotu 19.12. o 18.30 v našej kaplnke v rámci mládežníckej Svätej omše na tému Víťazstvo viery (1Jn 5,4) Po sv. omši bude adorácia s modlitbami chvál. Hosťom bude kňaz ThLic. Vladimír Beregi PhD. z Koinónie Jána Krstiteľa v Sklenom.

Zbierka Dnes je ďalšia zbierka na dokončenie pastoračného centra farnosti C+M.