3. nedeľa v cezročnom období 2015

Liturgický kalendár:

Pondelok: Sv. Timoteja a Títa, biskupov. Spomienka.
Streda: Sv. Tomáša Akvinskéhpo, kňaza a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Sobota: Sv. Jána Bosca, kňaza. Spomienka.
Nedeľa: ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

Dnes je zbierka na katolícke školy trnavskej arcidiecézy.

Svätá omša venovaná prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom bude v stredu o 18.00 vo farskom kostole. Preskúšanie detí z 1. časti otázok je po sv. omši v prítomnosti rodiča do konca januára.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej v skupinkách s animátormi. Birmovancom boli rozdané knižky „Birmovník“. Prosím, aby sa naučili z nej prvých 26 otázok. Na nástenke uvedených birmovancov prosím, aby prišli za mnou v piatok po svätej omši.

Zapisovanie úmyslov svätých omší na mesiac marec bude v nasledujúcom týždni po sv. omšiach.

Zápis detí do prvého ročníka Základnej cirkevnej školy sv. Márie Goretti bude 6. februára 2015 od 13.00 do 18.00 na Vodárenskej ulici č. 78.
Úprimne pozývame všetkých, ktorí majú záujem, aby ich  dieťa nastupujúce do školy, bolo okrem vzdelávania kvalitnými pedagógmi aj vychovávané k hodnotám života v duchu viery potrebných pre každodenný život.

V túto nedeľu 25.1. začneme cyklus mesačných stretnutí venovaných predovšetkým manželom a rodinám s názvom „Popoludnie pre rodinu“ s aktuálnou témou pred blížiacim sa referendom: „Manželstvo a rodina v prirodzenom Božom pláne. Ohrozenia, výzvy, východiska“. Stretnutie začne o 15.00 vo farskom pastoračnom centre. Prednášajúcim bude ThLic. Roman Seko, člen Komisie pre rodinu KBS. Pre deti počas stretnutia bude zabezpečený program školskými sestrami Notre Dame spolu s ochotnými mladými. Nakoniec bude občerstvenie – agapé, v čom prosím o pomoc ochotné ženy.

DVD z jasličkovej slávnosti detí sú k dispozícii v sakristii. Video je zo slávnosti v kostole CM, fotografie sú aj zo slávnosti v kaplnke Sedembolestnej. Cena je 6,-€.

Mládežnícky ples trnavskej arcidiecézy sa bude konať 31. januára 2015 v KD v Červeníku. Slávnostná sv. omša o 18.00 vo farskom kostole v Červeníku. Viac informácii na nástenke alebo na stránke www.mladez.abu.sk/ples.

Fašiangový karneval svätých pre deti a rodičov bude 14. februára o 15.00 vo farskom pastoračnom centre. Deti si môžu pripraviť kostýmy svätcov, ktorých by chceli predstaviť. Farskú mládež prosím o pomoc v organizácii a hudobnom doprovode.

Národné stretnutie mládeže pod názvom P15 sa uskutoční v dňoch 31. júla - 2. augusta 2015 v Poprade. Registrácia začína 15.1.2015. Informácie na nástenke alebo na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov končí touto nedeľou. Sviatok Obrátenia svätého Pavla, ktorý pripadá na dnes sa toho roku neslávi lebo slávenie nedele má prednosť.

DVD z jasličkovej slávnosti sú ešte k dispozícii v sakristii. Video je zo slávnosti v kostole C+M, fotografie sú aj zo slávnosti v kaplnke Sedembolestnej.

Referendum

Nezabúdajme sa modliť a podporovať ľudí z nášho okolia k účasti na referende. Ide o zachovanie hodnôt rodiny a spoločnosti. Referendum nijako nenapáda práva žiadnych osôb ani menšín, ako sa to v médiách často podsúva a jeho ústavnosť potvrdil Ústavný súd, teda najkompetentnejšia inštitúcia v tejto oblasti. Je to zároveň verejné vyjadrenie hodnôt, pre ktoré žijeme a ochrana zdravej výchovy vašich detí a vnúčat.

farár – dekan