3. pôstna nedeľa 2016

Nedeľa: ŠTVRTÁ PÔSTNA NEDEĽA.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na dokončenie Pastoračného centra. (Momentálne sa dokončuje suterén, prízemie, požiarne predpisy pre 1. etapu kolaudácie).

Svätá omša venovaná prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom bude v stredu o 18.00 vo farskom kostole. Po sv. omši bude preskúšanie prvoprijímajúcich detí z 2. časti otázok.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 venovanej mládeži a po nej s animátormi.

Prosím členov farskej ekonomickej rady o stretnutie v stredu po sv. omši v Pastoračnom centre.

Pobožnosť Krížovej cesty býva vo farskom kostole každý deň po rannej sv. omši, v piatok o 17.15. Prosím rôzne farské skupiny, aby sa zapojili do tejto pobožnosti podľa rozpisu v sakristii. V KBSJ býva v piatok o 15.30; v nedeľu poobede na Červenej veži o 14.30 so začiatkom už pri 1. zastavení.

Prvý štvrtok v mesiaci – deň modlitieb za duchovné povolania. Po sv. omši vo farskom kostole bude adorácia za kňazské a rehoľné povolania.

Prvý piatok v mesiaci: spovedá sa ako obvykle pol hodinu pred rannými svätými omšami a od stredy hodinu pred večernými. V piatok sa spovedá od 16.00. Zároveň bude vyložená Sviatosť oltárna na poklonu.

V pondelok a vo štvrtok po večernej sv. omši vo farskom kostole prebiehajú v našej farnosti katechézy Neokatechumenátnej cesty pre dospelých a mládež.

Svätý Otec František nás opäť povzbudzuje k Iniciatíve 24 hodín pre Pána, ktorá bude prebiehať 4. a 5. marca 2016. Začne po večernej sv. omši vo farskom kostole o 18.00, po ktorej bude vyložená Sviatosť Oltárna s modlitbami za prenasledovaných kresťanov a spevmi Taizé, následnou tichou adoráciou do 22.00. V sobotu bude pokračovať adorácia po rannej svätej omši až do večernej. K sviatosti zmierenia bude možné pristúpiť pred a po svätých omšiach. V piatok až do 22.00.

Od piatku do nedele bude v našej farnosti prebiehať Kurz predmanželskej prípravy. Prosíme, aby ste snúbencov aj animátorov sprevádzali modlitbami, aby sa snúbenci dobre pripravili na život vo sviatostnom kresťanskom manželstve.

Púť do Šaštína na prvú fatimskú sobotu bude 5.3.2016 s odchodmi autobusov ako obvykle. Informácie sú na nástenke.

Aj tento rok je možné poukázať 2% dane z príjmu občianskemu združeniu Katolícka jednota Slovenska – pobočka Piešťany a tým podporiť našich mladých hudobníkov zboru Dona Bosca i projekt Dom pokoja - Lúka.
Príslušné tlačivá budú umiestnené vzadu v kostole pri tlačovinách a bude možné si ich stiahnuť aj z webovej stránky www.dompokoja.sk.

Nový spolubrat: Našu komunitu posilnil nový spolubrat, páter Ľubomír Pilarčík SJ, už dnes začína aj verejne pôsobiť a bude aj novým správcom našej Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie. Srdečne ho vítame a prosíme vás o vaše modlitby a pomoc v jeho službe.

Pôstne obdobie: Od 3. pôstnej nedele pribudnú v sanktuáriu tŕne. Pripomínajú naše ťažkosti s pokáním ako aj to, že hriechy zraňujú aj druhých a rozmnožujú zlo vo svete. V podobenstve o rozsievačovi tŕnie udúša Slovo zasievané do nášho srdca...

Zapisovanie úmyslov sv. omší: V utorok 30 min. pred večernou sv. omšou a v stredu pred rannými sv. omšami budeme zapisovať úmysly sv. omší na mesiac apríl.

Spovedanie: v prvopiatkový týždeň, spovedáme pri každej omši; od stredy aj od 15.00 hod. Na Prvý piatok po sv. omšiach bude odprosujúca pobožnosť.

Materské centrum: V stredu o 10.00 hod pozývame mamičky s malými deťmi do JPC, kde bude možnosť stretnúť sa s kňazom a bude príležitosť ku sviatosti zmierenia.

Prvý štvrtok: Po večernej sv. omši, obetovanej za duchovné povolania, budeme o ne prosiť aj pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou.

Hodina Milosrdnej Božej lásky: V piatok o 15.00 začne Hodina Božej Milosrdnej lásky s adoráciou a možnosťou sviatosti zmierenia. Adorácia bude pokračovať do večernej sv. omše a tiež aj v sobotu po sv. omšiach dopoludnia do 10.00 hod., aby sme sa pripojili k iniciatíve Sv. Otca "24 hod. pre Pána". Spoločne sa pritom modlime najmä za tých, čo dlhodobo odkladajú sviatosť zmierenia.

Krížová cesta: Prosíme spoločenstvá, aby sa zapísali v sakristii, aby každý piatok o 17.45, organizovalo krížovú cestu vždy ďalšie spoločenstvo.

Biblické spoločenstvo: pod vedením P. Valašíka má už prvých členov. Prosíme ďalších záujemcov, aby sa zapísali v sakristii.

9 mesiacov za život. 25. marca – na Deň počatého dieťaťa – sa spúšťa najmä modlitbová aktivita, kde sa dobrovoľníci alebo spoločenstvá zaväzujú modliť 9 mesiacov (do 25. decembra – Narodenie Pána) za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť. Podrobnosti budú na výveske.

Originálne manželské rekolekcie organizuje Hnutie kresťanských rodín Trnavskej arcidiecézy 11. – 13. marca. Podrobnosti na výveske.

Duchovnú obnovu pre rozvedených a znovuzosobášených organizujú misionári Saletíni v dňoch 8. - 10. apríla 2016. Viac informácií na plagáte.

Pre také rodiny Saletíni organizujú aj Letný pobyt od 10. - 15. júla 2016. Viac informácií nájdete na nástenke.

farár
dekan