3. veľkonočná nedeľa 2017

Pondelok: Sv. Jozefa, robotníka. Ľub. spomienka.
Utorok: Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Streda: SV. FILIPA JAKUBA, APOŠTOLOV. Sviatok.
Nedeľa: ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA – NEDEĽA DOBRÉHO PASTIERA.

Svätá omša venovaná prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom bude v piatok resp. v stredu. Preskúšanie tretiakov z 3. časti bude po sv. omšiach. Upozorňujem tých, ktorým chýba preskúšanie z 2. časti, aby tak urobili čím prv. Na nástenke je ich zoznam.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej v skupinkách s animátormi.

V dňoch od 28. apríla do 7. mája 2017 prebieha Týždeň modlitieb za duchovné povolania. Každý deň pred sv. omšami a v prosbách budeme sa modliť na tento úmysel.
Štvrtková poklona sviatosti Oltárnej bude venovaná modlitbe za duchovné povolania. Boh bohatý na milosrdenstvo nech nás urobí hodnými nových povolaní.

V piatok bude viesť svätú omšu za povolania o 18.00 Tím Pastorácie povolaní Trnavskej arcidiecézy s p. Ladislvom Šulíkom. Pozývame všetkých birmovancov, aby prišli na sv. omšu. Animátori uvedeného Tímu sa po sv. omši stretnú s nimi aj v skupinkách.

Nabudúcu nedeľu bude zbierka na seminár.

Na budúcu nedeľu 7. 5. na Banke po sv. omši o 9.00 bude požehnanie nového kríža na cintoríne.

Obraciame sa s prosbou na všetky skupiny a spoločenstvá, ktoré chodia do Pastoračného centra, aby sa zapojili do jeho upratovania a aby sme si ho spoločne udržiavali v poriadku a čistote. Prosím aj birmovancov, miništrantov, animátorov snúbencov, Neokatechumenátne hnutie, Tešiteľky Božského Srdca, modlitbové spoločenstvá Modlitby matiek a pod. Upratovanie koordinuje p. kostolníčka Moravčíková Sidónia, na ktorú sa môžete obrátiť a dohodnúť termíny.

Pri príležitosti 100. výročia fatimských zjavení Panny Márie Vás pozývame na slávnostné zasvätenie Panne Márii farností, dekanátu a mesta Piešťany v sobotu 13. mája 2017 o 16.15 vo farskom kostole sv. Cyrila Metoda. Podrobnejší program je na nástenke. Tiež prosím rôzne farské skupiny, aby sa zapojili do tohto výnimočného slávenia.

Na nástenke máte plagát púte do Prahy, ktorú organizuje p. Meluš. Duchovný sprievodca púte bude dp. Mikula Bohuš.

Zapisovanie svätých omší na jún bude v našej kaplnke 1. mája 2017 pred svätými omšami: o 5.30 na 6.00; o 7.30 na 8.00h. a o 18.00 na 18.30h.

Pozývame Vás na mariánsku pobožnosť k prvej sobote v mesiaci, ktorá bude 6. mája 2017 po rannej svätej omši o 8.00h.

Pátri jezuiti v spolupráci s laickými veriacimi pozývajú snúbenecké a manželské páry do 5 rokov, na 8-týždennú prípravu v malých spoločenstvách, zameranú na zlepšenie vzájomnej partnerskej komunikácie. Príprava sa uskutoční v rámci dvoch spoločenstiev. Jedno sa bude schádzať každú stredu o 17.00 hod v JPC so začiatkom 3. mája a druhé každý piatok o 17.00 hod so začiatkom v piatok, 5. mája. Prihlásiť sa možno najneskôr do 30. apríla u pátra Leopolda Slaninku SJ.

V týždni od 28. apríla do 7. mája 2017 nás pápež František povzbudzuje k intenzívnej modlitbe za nové povolania pre Cirkev. V posolstve k 54. Svetovému dňu modlitieb za duchovné povolania píše: „Preto prosím farské spoločenstvá, združenia a početné modlitbové skupiny v Cirkvi: odolávajte pokušeniu malomyseľnosti a ďalej sa modlite k Pánovi, aby poslal robotníkov na svoju žatvu a dal nám kňazov, ktorí milujú evanjelium a sú schopní byť nablízku bratom a sestrám, a tak sa stať živým znamením milosrdnej Božej lásky.“ Diecézy, farnosti, rehoľné spoločenstvá, tímy pastorácie povolaní v tomto týždni pripravujú duchovné podnety, podujatia a aktivity, ktoré vytvoria priestor mladým pre načúvanie Pánovho hlasu v srdci, k schopnosti odpovedať na volanie a urobiť rozhodný krok k darovaniu života do služby Jemu.

Piešťanské chvály: 7. mája o 15.00h. Jezuitská kaplnka. Téma "Zjavovať Božieho Syna". Hosť Peter Lipták / chvály Milan Miťo Bodnár.