4. adventná nedeľa 2015

Štvrtok: Štedrý večer Piatok: NARODENIA PÁNA, Slávnosť. Prikázaný sviatok.
Sobota: Sv. Štefana, prvého mučeníka.Druhý sviatok vianočný.
Nedeľa: 1. nedeľa po narodení Pána. SVÄTEJ RODINY JEŽIŠA, MÁRIE A JOZEFA. Sviatok.

Dnes, v nedeľu vo farskom kostole spovedáme od 14.30 hod. do večernej sv. omše. Na Trajane spovedáme od 14.30 hod. do 15.30 hod. Pátri jezuiti spovedajú podľa svojho rozpisu, dnes od 15.00 hod., vo farnosti sv. Štefana sa spovedá od 15.00 hod. do večernej sv. omše, ktorá začne o 18.00 hod.

Polnočná svätá omša bude vo farskom kostole 24.12.2014 o 24.00. Na sídlisku Trajan o 22.00, na Banke o 24.00, v Kocuriciach o 22.00.

25.12. na slávnosť Božieho narodenia sv. omše sú ako v nedeľu; rovnako tak aj 26.12. na sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka. V ostatné dni sú sv. omše ako vo všedný deň. Presný rozpis sv. omší na Vianoce v Piešťanoch nájdete na nástenke ako aj na našej internetovej stránke piestanycm.fara.sk.

Mesto Piešťany srdečne pozýva všetkých sociálne odkázaných občanov a ľudí bez domova na Vianočnú kapustnicu, ktorú sponzorsky poskytol Hotel PAVLA. Podávať sa bude v Zariadení sociálnych služieb DOMUM (Azylový dom), Bodona 55, Piešťany na Štedrý deň v utorok 24.12. v čase od 12.00 do 14.00 hod.

Dnes pri farskej sv. omši o 10.30 hod. priniesli skauti Betlehemské svetlo. Zobrať si ho do svojich domovov budete môcť na Štedrý deň v čase od 10.00 hod. do 12.00 hod.

Na sviatok Božieho narodenia 25.12. bude tradičná vianočná ofera. Všetkým darcom vopred úprimné Pán Boh zaplať!

Jasličková pobožnosť v tomto roku bude 25.12.2014 o 16.00 v jezuitskej kaplnke a 6.1.2015 o 16.00 vo farskom kostole.

Na sviatok Svätej rodiny pri farskej svätej omši o 10:30 budú si môcť manželia po homílii obnoviť manželské sľuby. Bude preto dobré, ak budú stáť spolu vedľa seba.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie v prítomnosti rodičov bude v stredu o 18.00 vo farskom kostole. Na nástenke nájdete zoznam detí na 1. sväté prijímanie. Nie sú tam tí, ktorí neboli na preskúšaní.

Zbierka na Pastoračné centrum činila 2180,- €. Za vaše milodary nech vás Pán hojne požehná.

V utorok po sv. omši pozývam do pastoračného centra na predvianočné posedenie všetkých svojich spolupracovníkov vo farnosti: kostolníkov, organistov, učiteľov náboženstva, mimoriadnych rozdávateľov sv. prijímania a iných. Na stretnutí môžeme dohodnúť aj niektoré potrebné organizačné rozpisy služieb.

Poriadok bohoslužieb počas Vianočných sviatkov

V našej kaplnke budú bohoslužby nasledovne:

Na Štedrý deň 24. decembra:

• dopoludnia budú sv. omše ako vo všedný deň o 6.00 (posledná pri sviečkach s rorátnym spevom) a o 8.00 hod.
  • večer bude sv. omša o 16.00 hod. Pri tejto sv. omši budeme požehnávať betlehemy, ktoré si môžete priniesť.
  • vo Svätú noc bude koncelebrovaná sv. omša o polnoci (o 24.00 hod)

Na Narodenie Pána, 25.12. je prikázaný sviatok a bude nedeľný bohoslužobný poriadok. Sv. omša o 9.30 bude so spevom zboru Coro Laudamus.

Na sv. Štefana, aj keď nie je prikázaný sviatok bude tiež nedeľný bohoslužobný poriadok.