6. veľkonočná nedeľa 2015

Streda: Blahoslavená Panna Mária Fatimská, ľubovoľná spomienka
Štvrtok: NANEBOVSTÚPENIE PÁNA, slávnosť, prikázaný sviatok
Sobota: sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka, spomienka
Nedeľa: SIEDMA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA.

Vo štvrtok je prikázaný sviatok Nanebovstúpenia Pána, sväté omše budú ako cez týždeň, na Banke a v Kocuriciach o 18.00.

Prvé sväté prijímanie detí 2. skupiny bude na budúcu sobotu 16.5.2015 o 10.30.

Svätá spoveď detí (od priezviska Bakó po Moravčík) bude v stredu o 16.30. Ostatné deti v piatok o 16.30. Súčasne je možnosť pristúpiť k sviatosti pokánia aj pre rodičov a príbuzných.
Nácvik detí bude v stredu po svätej omši.
Nácvik spevu detí 2. skupiny bude v stredu o 17.00 v pastoračnom centre.
Prosím rodičov a učiteľov náboženstva, aby pomohli deťom v príprave na svätú spoveď, aj k pokojnému čakaniu v kostole a poďakovaniu po svätej spovedi. Potom až môžu ísť na nácvik spevu.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej v skupinkách s animátormi.
Prosím birmovancov, aby priniesli svoje krstné listy, v ktorých majú mať údaj o svojom 1. svätom prijímaní A SPLNILI VŠETKY CHÝBAJÚCE ÚLOHY. Riešenie chýbajúcich úloh a preskúšaní alebo iných problémov budú môcť si vybavovať po svätých omšiach cez týždeň alebo v úradných hodinách, aby sa mohli nerušene venovať príprave v skupinkách s animátormi.

Májové mariánske litánie budú spievané 10 min. pred večernými sv. omšami vo farskom kostole a v kaplnke Božského Srdca.

Dnes je zbierka na dokončenie pastoračného centra.

V piatok po svätej omši bude krátka prezentácia Trnavskej arcidiecéznej charity a Centra pomoci človeku v Piešťanoch. Pozývame ochotných farníkov, ktorí majú záujem podieľať sa na tejto kresťanskej aktivite lásky k blížnemu.

Májové PN chvály budú budúcu nedeľu 17.5. o 15.30 na malej scéne MsKS.

Faustínum

Dnes o 15.00 bude v našej kaplnke Sedembolestnej stretnutie členov a sympatizantov hnutia Faustínum. Zároveň toto združenie pozýva na Duchovné cvičenia v Dolnom Smokovci od 22. – 24. mája.

Nanebovstúpenie Pána je prikázaným sviatkom, preto vo štvrtok budeme mať svätú omšu aj o 17.00 hod. V tento deň spovedáme iba na požiadanie.

Magis

Pozývame mladých na jezuitskú akciu Magis pred národným stretnutím mládeže P15 v Poprade. Magis s ponukou 4 experimentov je tentoraz inšpirovaný životom rodiny Munkovcov. Začne sa v nedeľu 26.7. a vyvrcholí na P15. Podrobnejšie informácie nájdete na plagáte.

Umenie Ducha

Pátri jezuiti pozývajú do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie k meditácii v rámci 45. pokračovania projektu Umenie Ducha – Návrat súčasného umenia do chrámu. Od 9. mája 2015 tu predstavujeme dielo slovenskej výtvarníčky Viktórie Šoltísovej s názvom: Fabria Britannica, ktoré nám sprítomňuje život Panny Márie v konfrontácii s problémami súčasného života.

Dnes je zbierka na Nepál

Vyhlásil ju P. Provinciál R. Uher vo všetkých jezuitských kostoloch a kaplnkách. Celý výnos bude promptne odoslaný na konto jezuitov regiónu Nepál. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať.

Budúcu nedeľu je svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov: preto bude zbierka na katolícke masmédiá.