Krst Krista Pána 2016

Nedeľa: DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

Dnešnou nedeľou končí vianočné obdobie.

V stredu 11.1.2016 v Piešťanoch vo farnosti sv. Štefana o 9.30 bude rekolekčná svätá omša kňazov piešťanského dekanátu.

Svätá omša pre deti, osobitne, ktoré sa pripravujú na 1. sväté prijímanie, bude v stredu vo farskom kostole o 18.00. V Roku milosrdenstva dávam deťom, ktoré chcú ísť na 1. sväté prijímanie ešte jednu možnosť na preskúšanie z 1. časti otázok v prítomnosti rodičov.
Tiež pripomínam rodičom, ktorí neboli na meraní šiat na 1. sväté prijímanie, aby prišli čím prv za p. Vulganovou v stredu po sv. omši, v inom prípade sa budú musieť uspokojiť s tým, čo zostane.

Adorácia vo štvrtok po svätej omši bude zameraná na chorých a trpiacich, na tele aj na duši, s osobitným požehnaním pre nich.

Od piatku do nedele bude v našej farnosti prebiehať Kurz prípravy do manželstva pre snúbencov. Prosíme, aby ste na nich pamätali v modlitbách.
Kvôli tomuto programu svätá omša v piatok vo farskom kostole bude presunutá na 18.30.
Zároveň prosím birmovancov, ktorí sa nahlásili na birmovku, aby sme sa zišli na tejto sv. omši a po nej.

Kto má záujem o DVD z jasličkovej slávnosti, môže sa zapísať na hárok, ktorý je v sakristii alebo vzadu v kostole.

Faustínum

Túto nedeľu bude stretnutie členov a sympatizantov združenia Faustínum o 15.00 v Jezuitskej kaplnke Panny Márie Sedembolestnej.

PN chvály budú na budúcu nedeľu o 15.00 v Jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Téma stretnutia je "Otvorený pre Otcovstvo” a hosťom bude Mário Tomášik z Dómskeho spoločenstva v Bratislave

Umenie Ducha: Po skončení prvej časti projektu Umenie Ducha – návrat súčasného umenia do chrámu, pátri jezuiti pozývajú do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie k pokračovaniu tohto projektu v rámci umeleckých diel zameraných na tému Božieho milosrdenstva. V rámci tejto časti projektu vás pozývame k meditácii s dielom Matúša Lányiho, s názvom Molekulárny Kristus, ktoré bolo zároveň vyhodnotené ako najúspešnejšie dielo počas prvých 5-tich rokov existencie projektu Umenie Ducha, pričom katalóg s 50 dielami slovenských renomovaných výtvarníkov si môžete zobrať v predsieni Kaplnky za dobrovoľný finančný príspevok.

Miništrantské stretká začali už tento piatok. A budú pokračovať každý nasledujúci piatok po večernej sv. omši, pri ktorej sa budeme modliť aj za našich miništrantov.

Materské centrum: tiež po vianočnej prestávke pokračuje vo svojej činnosti každú stredu o 10.00 hod v JPC.