Najsvätejšej Trojice 2016

Štvrtok: NAJSVÄTEJŠIEHO KRISTOVHO TELA A KRVI. Slávnosť. Prikázaný sviatok.
Nedeľa: DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

Dnes je zbierka na dokončenie Pastoračného centra. Za pochopenie a dary nech vás Pán odmení.

Vo štvrtok na prikázaný sviatok budú sväté omše ako cez týždeň.

Svätá omša pre prvoprijímajúce deti a ich rodičov bude v stredu. Nácvik spevu o 17.00. Po svätej omši nácvik detí 2. skupiny, ktorá pôjde na 1. sväté prijímanie v sobotu 28.5.2016 o 10.30.

Vysluhovanie sviatosti pokánia pre prvoprijímajúce deti a ich príbuzných bude v piatok od 16.00. Prosím rodičov a učiteľov náboženstva, aby pomohli deťom v príprave na svätú spoveď, aj k pokojnému čakaniu v kostole a poďakovaniu po svätej spovedi.

Výzdoba a upratovanie kostola, o ktoré prosíme rodičov provoprijímajúcich detí bude v piatok po svätej omši.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej v skupinkách s animátormi. Vysluhovanie sviatosti pre tých, ktorí budú pripravení, je naplánované na jeseň v tomto roku.

Oznamujem žiakom 8. ročníka a starším, že sa môžu nahlásiť na prípravu k sviatosti birmovania, ktorá bude na budúci rok 2017.

Slávnostná eucharistická procesia bude v nedeľu po farskej svätej omši o 10.30. Prosím farníkov, aby sa jej zúčastnili a aj takýmto spôsobom vyznali svoju vieru v Kristovu prítomnosť v Eucharistii. Tiež ich prosím, aby pomohli pri príprave oltárikov a deti, osobitne prvoprijímajúce, aby si doniesli lupienky kvetov, ktoré na znak úcty budú hádzať pred Eucharistiou v doprovode rodičov.

Májové mariánske litánie sú 10 min. pred večernými sv. omšami vo farskom kostole a v kaplnke Božského Srdca.

Pozývame deti 1. – 4.- roč. na farský detský letný tábor, ktorý sa bude konať v dňoch od 15. 8. do 19.8.2016. Bližšie informácie sa nahlásenie je možné po sv. omšiach u Klárky a Lauriky Gubalovej alebo v sakristii farského kostola do konca mája.

Celodiecézna púť v Roku milosrdenstva do Krakova do baziliky Božieho milosrdenstva v Lagewnikách so svätou omšou, uctením relikvií sv. Jána Pavla II., Korunkou Božieho milosrdenstva a iným programom bude 9. júla 2016. Do farností budú distribuované plagáty, šatky, texty a iné materiály, preto vás prosíme nahlásiť sa do 30.5.2016 v sakristii. Plánovaný odchod autobusov o 4.00, návrat vo večerných hodinách.

Miništrantský letný tábor počas prázdnin MINFA bude sa konať v dvoch turnusoch od 5.7. - 11.7. a od 12.7. – 18.7.2016. Povzbudzujeme miništrantov, aby sa na tomto pripravenom programe pre nich za asistencie bohoslovcov a kňazov zúčastnili. Informácie na plagáte.

Vo štvrtok je prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Sv. omše v našej kaplnke budú o 6.00 hod., o 8.00 hod., o 17.00 hod. a o 18.30 hod.

Celodiecézna púť v Roku milosrdenstva do Krakova do baziliky Božieho milosrdenstva v Lagewnikách so svätou omšou, uctením relikvií sv. Jána Pavla II., Korunkou Božieho milosrdenstva a iným duchovným programom bude 9. júla 2016. Do farností budú distribuované plagáty, šatky, texty a iné materiály, preto vás prosíme nahlásiť sa do 30. 5. 2016 v sakristii farského kostola. Odchod bude autobusmi, ktoré budeme zabezpečovať.

Jezuiti a sestry z Congregatio Jesu pozývajú mladých ľudí (18-35 rokov) na program Cesta Pravda Život, ktorý sa uskutoční v dňoch 7.-14. august 2016 na Trlenskej chate pri Vlkolínci. Trojdňové duchovné cvičenia, osobné sprevádzanie, turistika a spoločenské aktivity sa budú niesť v téme: "Pane, pošli niekoho iného." (Ex 4,13). Viac informácií nájdete na stránke jezuiti.sk.