Veľkonočná nedeľa 2016

Pondelok: VEĽKONOČNÝ PONDELOK vo VEĽKONOČNEJ OKTÁVE. Sväté omše ako v nedeľu.
Nedeľa: DRUHÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA – NEDEĽA BOŽIEHO MILOSRDENSTVA

Veľkonočnou nedeľou Kristovho zmŕtvychvstania, ktorá je najväčším kresťanským sviatkom a nedeľou všetkých nedieľ, začína veľkonočné obdobie, počas ktorého sa namiesto Anjel Pána modlíme Raduj sa, nebies kráľovná.

Dnes je farská veľkonočná ofera. Nech darcov požehnáva Pán.

Svätá omša venovaná prvoprijímajúcim deťom a ich rodičom bude v stredu.

Na prvý štvrtok v mesiaci bude poklona za kňazské a rehoľné povolania a na prvý piatok po svätej omši. Spovedá sa pol hodinu pred sv. omšami. Na prvú sobotu púť do Šaštína ako je na nástenke.

Stretnutie birmovancov bude v piatok vo farskom kostole na sv. omši o 18.00 a po nej v skupinkách s animátormi.

Na budúcu nedeľu bude celoslovenská zbierka na pomoc pre prenasledovaných kresťanov. Vopred Pán Boh zaplať všetkým dobrodincom za ich štedrosť voči núdznym.

Pripomínam, že všetci veriaci kresťania majú vo veľkonočnom čase pristúpiť k sviatosti pokánia a prijať Eucharistiu.

V nedeľu Božieho milosrdenstva 3.4.2016 o 14.30 bude sa konať Procesia k Božiemu milosrdenstvu. Začne pri Kaplnke Božského Srdca, pôjde cez pešiu zónu do farského kostola sv. Cyrila a Metoda, kde o 15.00 budeme sa modliť Korunku Božieho milosrdenstva, uctíme si relikvie sv. Faustíny s pripraveným duchovným programom slova a benefičného koncertu zborov a spevákov Piešťan. Na túto výnimočnú slávnosť v Roku milosrdenstva pozývame všetkých kňazov, veriacich z celých Piešťan a okolia.

Cirkevná spojená škola, Štefánikova 119, Piešťany oznamuje, že ZÁPIS ŽIAKOV DO 1. ROČNÍKA pre školský rok 2016/2017 prebehne v dňoch: piatok 1.4.2016 od 14.00 hod. do 18.00 hod., sobota 2.4.2016 od 9.00 hod. do 12.00 hod. v budove 1. stupňa CZŠ sv. Márie Goretti, ulica Pod Párovcami 127. Na zápis je potrebné prísť s dieťaťom, priniesť: rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu dieťaťa.

Na Slovensku od 25. marca do 25. decembra 2016 prebieha projekt s názvom 9 mesiacov za život. Tento čas bol vybraný zámerne, aby jednak naznačoval zvyčajný čas vývinu dieťaťa pod srdcom matky a zároveň odkazoval na liturgické slávenie Ježišovho počatia a narodenia. Projekt 9 mesiacov za život počíta s tým, že počas jeho trvania každý pracovný deň ráno budú modlitbové skupiny prítomné na miestach, kde na Slovensku násilne zomierajú nenarodené deti. Mapu týchto miest spolu s bližšími informáciami je možné nájsť na nástenke a na stránke projektu: www.9mesiacovzazivot.sk. Prostredníctvom elektronického formulára na stránke sa môžu prihlásiť dobrovoľníci ochotní zapojiť sa do modlitby približne pred 67 pracoviskami v 42 mestách Slovenska. V Piešťanoch ide o nemocnicu na Winterovej ulici.

Spomienková svätá omša na zosnulého kňaza Braňa Bukovského bude v sobotu 2.4.2016 o 15.00 v kostole sv. Štefana v Piešťanoch.

Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu veľkonočných sviatkov vo farskom a filiálnych kostoloch a kaplnkách – kostolníkom (-čkam), spevákom, miništrantom, lektorom, mimoriadnym rozdávateľom sv. prijímania a všetkým ostatným aktívnym farníkom za ich obetavú službu pre Boží chrám a prajem všetkým, aby moc Zmŕtvychvstalého Krista pôsobila v našich dušiach a rodinách.

Veľkonočný pondelok je deň pracovného voľna. Sväté omše v našej kaplnke budú o 6.30 hod., o 8.00 hod., o 9.30 hod., a o 18.30 hod. Sv. omša o 11.00 hod. nebude.

V tomto týždni máme prvý piatok mesiaca apríla, ale nakoľko je tesne po Veľkej noci, spovedať budeme len ako vo všedné dni.

Budúcu nedeľu, pretože je Nedeľou Božieho milosrdenstva, je možné získať úplné odpustky. Podmienkou je uctenie si verejne vystaveného obrazu Božieho milosrdenstva, nábožný vzdych ku Božiemu milosrdenstvu a splnenie obvyklých podmienok (spoveď, sväté prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca). Počas dopoludňajších hodín budeme mať vystavené v našej kaplnke aj relikvie sv. Faustíny.

Pod názvom Discover – Príď aj ty spoznať viac – otvárame od mája v JPC 4 nové duchovno-formačné stretká pre mládež, resp. pre terajších deviatakov a prvákov na strednej škole. Zapísať sa môžu buď priamo u animátorov nových stretiek, alebo v sakristii Jezuitského kostola.

„Kakavkové párty“ začíname organizovať v JPC pre deti od 4. – 9. ročníka základných škôl. Prvé stretnutie sa uskutoční v sobotu, 16. apríla o 17.00 hod v JPC. V tomto školskom roku budú 1 x do mesiaca a od budúceho školského roka, každý druhý týždeň.

Pátri jezuiti pozývajú k meditácii v rámci projektu Umenie Ducha – návrat súčasného umenia do chrámu, do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie, ktorý je v roku 2016 tematicky zameraný na jubilejný Rok milosrdenstva. Od 19. marca tu predstavujeme dielo Veroniky Rónaiovej s názvom Milosrdný samaritán.

Dnes, na Veľkonočnú nedeľu je ofera. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať.

Konferencia biskupov Slovenska vyhlásila celoslovenskú zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom, ktorá sa uskutoční v Nedeľu Božieho milosrdenstva (3. apríla 2016) vo všetkých kostoloch a pri všetkých bohoslužbách v našej Trnavskej arcidiecéze.

Ďakujeme všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k dôstojnému sláveniu Veľkonočného trojdnia. Chceme zo srdca poďakovať kostolníkom, upratovačkám, kvetinárke, spevákom, lektorom, rozdávateľom sv. prijímania, miništrantom a všetkým tým bohuznámym, ktorí tak veľkodušne a nezištne pomohli. Máme veľkú radosť že sa tak mnohí zapájajú a prispievajú k radostnej a priateľskej atmosfére v kaplnke a exercičnom dome.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac máj bude v sobotu 2. apríla pol hodiny pred každou sv. omšou (teda od 5.30, od 7.30, a od 18.00).

Všetkým vám, tu prítomným bratia a setry, vašim rodinám, prajeme radostné a požehnané veľkonočné sviatky. Nech zmŕtvychvstalý Pán vás neustále posilňuje v nádeji, ktorá nikdy nesklame.