2. adventná nedeľa 2014

Liturgický kalendár:

Pondelok: NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE. Slávnosť. PRIKÁZANÝ SVIATOK.
Sobota: Sv. Lucie, panny a mučenice. Spomienka.
Nedeľa: Tretia adventná nedeľa.

Na slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie budú sväté omše vo farnosti sv. Cyrila a Metoda ako cez pracovný týždeň, na Banke a v Kocuriciach o 17.00.

Na budúcu nedeľu možno pri liturgických sláveniach použiť ružovú farbu, ozdobiť oltár kvetmi a hrať na organe a na iných hudobných nástrojoch.

Zbierka na katolícku charitu činila 1135,-€. Pán nech odmení všetkých darcov.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie v prítomnosti rodičov bude v stredu o 18.00 vo farskom kostole.
Prosím rodičov, ktorí si ešte nevyzdvihli otázky pre deti, aby tak urobili čím skôr.
Tiež ich prosím, aby toho týždňa zaplatili za rovnošaty 10,-€ p. Vulganovej, aby sme mohli zaplatiť zálohu.

Stretnutie birmovancov bude v piatok na sv. omši a po nej v skupinkách s animátormi.

Prosím, aby ste nám nahlásili chorých na sv. spoveď pred Vianocami. Spovedať ich budeme v týždni pred 4. adventnou nedeľou od 16.11. do 19.11. 2014.

Aliancia za rodinu hľadá jednu kontaktnú osobu z nášho spoločenstva, s ktorou by mohli komunikovať pri príprave referenda o ochrane rodiny, ktoré sa uskutoční 7. februára 2015. Prosím, keby sa mi záujemcovia nahlásili.

ZŠ sv. Márie Goretti pozýva na deň otvorených dverí 11.12.2014. Osobitne pozývajú budúcich prváčikov s rodičmi.

Pn.chvály s adoráciou sa uskutočnia 13.12.2014 o 18.30 v jezuitskej kaplnke.

Mládežnícky ples trnavskej arcidiecézy sa bude konať 31. januára 2015 v KD v Červeníku. Slávnostná sv. omša o 18.00 vo farskom kostole v Červeníku.

V pondelok je prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Okrem svätých omší ako vo všedný deň bude sv. omša aj o 17.00 hod. V ten deň nespovedáme.

Rorátne sväté omše

V kaplnke Sedembolestnej Panny Márie sú vo všedných dňoch adventu o 6.00 hod. rorátne sväté omše so spevom Roste nebesia z výsosti pri svetle lampášikov a fakieľ. Povzbudzujeme najmä tých, čo pravidelne chodia na rorátne omše, aby si kahance zažaté odniesli domov a chodili z domu zo zažatými kahancami do kostola, kde ich zas položia pred oltár... Je to symbolika svetielka nádeje, s ktorým radostne očakávame Narodenie Pána – svetla na osvietenie sveta, ponoreného do tmy hriechu.

Jasličková slávnosť 2014

Tento rok opäť chceme prežiť Narodenie Pána spoločne s deťmi a rodinami aj cez jasličkovú slávnosť. Preto pozývame deti a mladých oboch kostolov, aby sa zapojili do programu. Prihlásiť sa môžu aj po dnešnej rodinnej sv. omši o 11.00, alebo aj dodatočne  u sr. Zuzany, alebo v našej sakristii.  Ďalšie nácviky budú v stredu 10.12. o 15.30 a v sobotu 13. decembra o 14.00 hod. v kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Ďalšie info budú v oznamoch priebežne.

Umenie Ducha

Pátri jezuiti pozývajú do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie k meditácii v rámci jubilejného 40. pokračovania projektu Umenie Ducha – Návrat súčasného umenia do chrámu. Od 6. decembra  2014 tu predstavujeme sochársky reliéf renomovanej slovenskej výtvarníčky, Márie Rudavskej, s názvom Madona.

Faustínum

Túto nedeľu 7. decembra bude o 15.00 hod v našej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie  stretnutie členov a sympatizantov hnutia Faustínum.

farár – dekan