21. nedeľa v cezročnom období 2015

Pondelok: SV. BARTOLOMEJA, APOŠTOLA. Sviatok.
Štrvtok: Sv. Moniky. Spomienka.
Piatok: Sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Sobota: Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa. Spomienka.
Nedeľa: DVADSIATA DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

V túto nedeľu je zbierka na nové ozvučenie do kúpeľnej kaplnky Božského Srdca Ježišovho. Bohuznámy darca daroval 500,- €. Pán nech požehná všetkých darcov.

Na budúci týždeň po sv. omšiach budeme zapisovať úmysly na mesiac október.

V utorok 18. augusta 2015 v nitrianskej nemocnici vo veku 75 rokov života, 53 rokov kňazstva a 25 rokov biskupskej služby zomrel Mons. Vladimír Filo, emeritný rožňavský diecézny biskup, predtým pomocný biskup trnavskej arcidiecézy.
Rozlúčka so zosnulým biskupom so svätou omšou bude v pondelok 24. augusta 2015 v katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave o 10.00 hodine.

Prosím ochotných farníkov, hlavne z rôznych spoločenstiev, keby sa nahlásili do skupiniek pre upratovanie farského kostola a pastoračného centra.

Na budúcu sobotu 29.8.2015 v Rajeckej Lesnej sa uskutoční púť Televízie Lux s relikviou sv. Jána Pavla II.

Trnavská arcidiecézna charita uskutočňuje 6. ročník Zbierky školských pomôcok. Ak nám niečo zvyšuje, podeľme sa s tými, ktorým to chýba.

Slovenská katolícka Charita v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska vydala leták s informáciami o stave utečencov vo svete a príčinách tohto javu.

Sväté omše o 11.00 hodine
Od budúcej nedele 30. augusta 2015 znovu začnú bývať v našej kaplnke nedeľné sväté omše o 11.00 hodine.