32. nedeľa v cezročnom období 2016

Streda: VÝROČIE POSVIACKY LATERÁNSKEJ BAZILIKY. Sviatok.
Štvrtok: Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Piatok: Sv. Martina z Tours, biskupa. Spomienka.
Sobota: Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka. Spomienka.
Nedeľa: Tridsiata tretia nedeľa v cezročnom období.

Úplné odpustky v prospech zosnulých:
1. Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých verných zosnulých navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Modlitbu Pána a urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem toho sa žiada splniť 3 podmienky: sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Sv. Otca (Otče náš, Zdravas, Sláva). A vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu.
2. Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať uvedené odpustky denne od 1. do 8. novembra.

Svätá omša pre prípravu prvoprijímajúcich detí 2. a 3. ročníka bude v piatok o 18.00 vo farskom kostole spolu s rodičmi. (Tie deti, ktoré nemôžu prísť v piatok môžu prísť v stredu).

Birmovanci majú stretnutie v piatok o 18.00 na svätej omši a po nej.

V sobotu 12.11.2016 o 10.00 v kostole sv. Cyrila Metoda o. arcibiskup Mons. Ján Orosch bude vysluhovať posvätný rád stáleho diakonátu Piusovi Jánovi Rajčanymu T.c. O.Praem.

Na budúci víkend v našej farnosti bude prebiehať Kurz prípravy do manželstva pre snúbencov. Prosíme o modlitby pre nich aj pre animátorov.

Na budúcu nedeľu na Banke bude hodová slávnosť titulu kostola sv. Martina so svätou omšou o 9.00.

Dnes je zbierka na dokončenie Pastoračného centra a pre potreby iných kostolov vo farnosti.

Od 13. do 21. novembra vás pozývame na Trnavskú novénu. Program je na plagáte.
Kto by mal záujem ísť na novénu spoločným autobusom (na sv. omšu o 18.00) nech sa nahlási v sakristii aj s konkrétnym dňom. Cena pri plnom obsadení je 5,-€.

Ponúkame vám v spolupráci s o.z. „Cesta domov“ kalendáre 2017 na podporu jezuitských misií v južnej Indii a vzdelávanie chudobných. Kalendár si možno zakúpiť v cene 1ks/ 8 eur v sakristii nášho kostola u P. Ladislava Šulíka.

Dnes je zbierka na farské pastoračné centrum pri kostole sv. Cyrila a Metoda. Za vaše milodary ďakujeme.

Od 13. 11. – 23. 11. 2016 v Trnave prebieha Trnavská novéna. Program je na nástenke.