2. nedeľa v cezročnom období 2019

Pondelok: Sv. Agnesy, panny a mučenice. Spomienka.
Štvrtok: Sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
Piatok: OBRÁTENIE SV. PAVLA, APOŠTOLA. Sviatok.
Sobota: Sv. Timoteja a Títa, biskupov. Spomienka.
NEDEĽA: TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Od 18. do 25. januára prebieha Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Cez celý týždeň treba brať v omši primerané úmysly v modlitbe veriacich alebo aj omšový formulár Za jednotu kresťanov.
Spoločná ekumenická pobožnosť v Piešťanoch bude vo štvrtok 24.1. o 18.00 v kostole sv. Štefana s bratským agapé po ukončení, na ktorú vás srdečne pozývame.

Na budúcu nedeľu, 27.1., bude zbierka na potreby katolíckych škôl. Na území arcicidiecézy je 17 škôl zriadených arcidiecézou a 5 škôl zriadených rehoľami. Medzi ne patrí aj Cirkevná spojená škola v Piešťanoch. V minulom roku sa vyzbieralo 35 896,-€. Vďaka milodarom sa mohlo pomôcť 5 katolíckym školám.

Ďakujem všetkým, ktorí prispievate na opravu Kúpeľnej Kaplnky BSJ. Číslo farského účtu na ktorý môžete posielať svoje milodary je: 283688043/0900 (SK81 0900 0000 0002 8368 8043).

Adorácie vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda sú podľa bežného poriadku každý deň okrem soboty.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie ako obvykle v stredu o 18.00. Tretiakom pripomínam, aby si vyzdvihli a naučili sa otázky z 2. časti o Božích prikázaniach. Druháci môžu prísť na preskúšanie z 1. časti: Verím v Boha.

Svätá omša pre prípravu mladých na birmovku je v piatok o 18.00 a po nej bude stretnutie s animátormi.

V piatky po sv. omši sa koná od farského kostola sv. Cyrila a Metoda do kúpeľnej kaplnky BSJ po pešej zóne ružencový pochod za rodinu, manželstvo a deti, ako prosba o ochranu pred zhubnou ideológiou gender, ktorá sa skryte chce presadiť do nášho zákonodarstva cez Istanbulský dohovor, ako aj za ochranu ľudského života od počatia.

Na budúci týždeň bude v našej arcidiecéze zbierka na katolícke školstvo Trnavskej arcidiecézy. Za Vaše milodary vám ďakujeme. Bližšie info je na nástenke. V minulom roku sa vyzbieralo 35 896, 67 eur. Prostriedky sa využili pre päť cirkevných škôl, medziiným aj v Piešťanoch na izoláciu stien školy proti vlhkosti. Na území našej arcidiecézy je 17 škôl a 5 škôl zriadených rehoľami.

Každú stredu máme v našom jezuitskom centre otvorené materské centrum. Program na január: modlitby matiek, tvorivé dielne dekupáž, cyklus inšpiratívne ženy a duchovná obnova s pátrom Zahoránskym.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov: 18. – 25. januára 2019. Spoločná ekumenická pobožnosť v Piešťanoch bude vo štvrtok 24. januára 2019 o 18.00h v kostole sv. Štefana. Po jej ukončení bude malé agapé. Všetci ste srdečne pozvaní.