5. pôstna nedeľa 2018

Pondelok: SV. JOZEFA, ŽENÍCHA PANNY MÁRIE. Slávnosť.
Nedeľa: KVETNÁ NEDEĽA UTRPENIA PÁNA. 33. medzinárodný deň mládeže.

Na Piatu pôstnu nedeľu sa zahaľujú v kostoloch kríže a obrazy.

Dnes je Zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a utečencom. Všetkých darcov nech požehná Boh.

Na Kvetnú nedeľu liturgia začína procesiou s požehnanými ratolesťami, preto si ich nezabudnite doniesť na požehnanie. V nedeľu pri sv. omši o 10.30 Pašie budú spievané zborom Coro Laudamus.

Veľkonočná svätá spoveď bude vo farskom kostole: v sobotu od 15.00 do 18.00, na Banke od 9.00 do 10.00.
V nedeľu vo farskom kostole od 15.00 do 18.00, na Trajane od 15.00 do 16.00.
V Kocuriciach vo štvrtok od 17.00 do 18.00.
Chorých budeme spovedať v tomto týždni od utorka do piatku. V Kocuriciach vo štvrtok doobedu a na Banke v sobotu doobedu. Môžete ich stále nahlásiť. Od stredy pred večernou sv. omšou spovedá sa od 17.00.

Pobožnosť Krížovej cesty býva vo farskom kostole každý deň po rannej sv. omši a v piatok o 17.15. Prosím rôzne farské skupiny, aby sa zapojili do tejto pobožnosti. V KBSJ bude v piatok o 15.15.
Krížová cesta na Červenej veži bude v nedeľu o 14.30 od prvého zastavenia. V prípade zlého počasia bude v kostole na Banke.

Svätá omša pre prvoprijímajúce deti bude ako obvykle v stredu o 18.00 vo farskom kostole. Po sv. omši bude preskúšanie detí z 3. časti. Preskúšanie rozdelíme na skupiny. V túto stredu prídu deti z Vajanského školy a Scherera.

Stretnutie birmovancov ako obvykle v piatok na sv. omši a po nej v skupinkách. Sviatosť birmovania bude v našej farnosti 10.6.2018 o 10.30.

Na budúci týždeň v noci zo soboty na nedeľu sa mení čas na letný. Hodiny sa posúvajú o hodinu dopredu.

Na budúcu nedeľu o 16.00 v kostole na Banke bude Koncert Zboru Coro Laudamus k utrpeniu Pána so spevom pašií a pôstnych piesni.

Kňazi a veriaci farnosti Pavlovce nad Uhom, ponúkajú pečených baránkov s odporúčaným milodarom 10,-€, ktorým môžete podporiť rozvoj pútnického miesta vo filiálke Vysoká nad Uhom, ktorá je rodiskom Anky Kolesárovej, slovenskej mučenice čistoty, ktorá bude v krátkom čase vyhlásená za blahoslavenú. Jej život a príklad priťahuje množstvo mladých ľudí, ktorí prichádzajú do jej rodiska na Púte radosti, Púte zrelosti, Púte rodín atď...

Pôstna krabička pre Afriku je možnosť pomôcť chudobným deťom v krajinách subsaharskej Afriky. Aj vy sa môžete zapojiť do zbierky a pomôcť svojím pôstnym darom vo forme modlitby alebo finančného príspevku. Ak sa počas pôstu rozhodnete vzdať obľúbenej kávy, sladkosti či inej drobnosti, ušetrenými peniazmi môžete podporiť vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť pre konkrétne deti v Ugande a Rwande. Viac info na www.charita.sk/postnakrabicka.

Pozývame Vás na farskú púť do Talianska pri príležitosti 100. výročia stigmatizácie a 50. výročia od smrti Pátra Pia od 7. do 14. septembra.

Od štvrtka po popolcovej strede sa cez týždeň po rannej svätej omši o 6.00h. modlíme Krížovú cestu.

Na Kvetnú nedeľu bude v našej kaplnke Krížová cesta o 15.00h – ako zvyčajne. Veľkonočné spovedanie na Kvetnú nedeľu: od 16.00 – 18.30h.

25. marca 2018 o 16.00h. vás spevácky zbor Coro Laudamus pozýva na Veľkonočný koncert. Uskutoční sa v Kostole sv. Martina v Banke. Diriguje: Mgr. Art. Ján Procházka.

Centrum pomoci pre rodinu so sídlom v Trnave od 1. marca 2018 rozšírilo služby pobočky v Piešťanoch. Poskytuje obyvateľom Piešťan odbornú bezplatnú pomoc psychológov a sociálnych pracovníkov v ťažkých životných situáciách, ako sú napríklad manželská kríza, strata jedného alebo oboch rodičov, ťažké psychické alebo fyzické ochorenie v rodine, narodenie postihnutého dieťaťa, strata bývania, náhla strata zamestnania, dieťa, ktoré má špecifické potreby. Centrum pre rodinu v Piešťanoch pôsobí v Jezuitskom pastoračnom centre na Poštovej 1, medzi Dobrou knihou a vstupom do kaplnky, dolu je zvonček. Centrum poskytuje služby v utorok, stredu a piatok od 9.00 do 14.00. Viac informácií nájdete na nástenke alebo na www.cppr.sk.

Materské Centrum. V stredu o 9.30h. pozývame ako zvyčajne mamičky s malými deťmi do nášho jezuitského pastoračného centra.

Spoločnosť Ježišova prosí aj tento rok o 2% z dane na podporu apoštolskej činnosti, ktorú robí po celom Slovensku: exercičné domy, fakultu, centrá spirituality, atď. Formulár je dostupný aj na internete: https://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=14394 alebo pri pokladničkách vzadu v kostole. Ďakujeme.