1. nedeľa po narodení Pána 2012, Svätej rodiny Ježiša, Márie a Jozefa

Utorok: slávnosť Panny Márie Bohorodičky
Streda: spomienka sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi
Nedeľa: 2. nedeľa po Narodení Pána, slávnosť Zjavenia Pána

Zajtra v pondelok je posledný deň kalendárneho roka. Sväté omše budú v našej farnosti: vo farskom kostole ráno o 7.00 hod. a popoludní o 15.30 hod. - pri tejto sv. omši v rámci homílie budeme hovoriť o duchovnom stave farnosti (udelené sviatosti najmä krsty, sobáše, sviatosti chorých) a osobitné udalosti v živote farnosti a Cirkvi.
U pátrov jezuitov budú na posledný deň v roku sv. omše ráno o 6.00 hod. a o 8.00 hod. a popoludní o 16.00 hod., na Banke a v Kocuriciach popoludní o 16.00 hod. Pri popoludňajších sv. omšiach bude aj ďakovná pobožnosť na konci roka, spojená s eucharistickým požehnaním. Rozpisy sv. omší v celých Piešťanoch počas sviatkov a Nového roka sú na našej internetovej stránke a na nástenke pred kostolom.

Na prvý deň kalendárneho roka v utorok budú sv. omše tak ako v nedeľu. Budeme pri nich prosiť o svetlo a silu Ducha Svätého do nového občianskeho roka.

Na budúcu nedeľu požehnáme pri sv. omšiach trojkráľovú vodu, ktorú si potom budete môcť zobrať so sebou do svojich domovov.

U pátrov jezuitov bude zajtra (v pondelok) na posledný deň v roku adorácia o 23.00 hod. až do polnoci.

Spovedať pred 1. piatkom budú pátri jezuitiod stredy do piatka od 15.00 hod. V pondelok na požiadanie po sv. omšiach.

Úmysly sv. omší na február budú pátri jezuiti zapisovať v utorok 2. januára pol hodiny pred každou sv. omšou.

Vo farskom kostole a v kúpeľnej kaplnke sa budú zapisovať úmysly sv. omší na apríl v stredu po každej sv. omši, na Banke v piatok a v Kocuriciach vo štvrtok vždy po sv. omši.

V období Zjavenia Pána zvykneme požehnávať domy. Prosíme záujemcov, aby sa prihlásili v sakristii a nechali adresu a telefónne číslo.

Pozývame vás na púť do Šaštína v rámci fatimskej soboty. Odchod autobusu je o 12.30 hod. z Krajinskej cesty a o 12.45 hod. od Kostola sv. Štefana.

Mesto Piešťany organizuje novoročný koncert. Uskutoční sa 1.1. o 17.00 hod. v kultúrno - spoločenskom centre Fontána. Ako hlavný hosť sa predstaví pán Martin Babjak.

Rodičovská rada pri Cirkevnej základnej škole sv. Márie Goretti v Piešťanoch pozýva v piatok 18. januára 2013 na už 6. ročník plesu rodičovského spoločenstva. Ples sa koná v reštaurácii Semafor. Vstupné je 25 eur. Lístky sú v predaji na cirkevnej základnej škole. Výťažok je určený pre cirkevnú základnú školu. Podrobnosti sú na nástenke.

Občianske združenie Koráb nádeje a Komisia pre mládež Trnavskej arcidiecézy srdečne pozývajú mladých vo veku od 15 rokov na mládežnícky ples Trnavskej arcidiecézy. Uskutoční sa 19. januára 2013 v Kultúrnom dome v Červeníku.

Stále je možné zakúpiť si vstupenky na farský ples, ktorý organizujeme v spolupráci s farnosťou sv. Štefana. Ples sa uskutoční v sobotu 19. januára 2013 v Kursalóne. Cena vstupenky je 30 eur. Zakúpiť si ju môžete v sakristii farského kostola alebo v kancelárii farského úradu.

Chcem úprimne poďakovať všetkým, ktorí prispeli k dôstojnému priebehu slávenia sviatku Narodenia Pána - kostolníkom, organistom, spevákom, upratovačkám a každému, kto akýmkoľvek spôsobom sa podieľal na tom, že sme vianočné sviatky slávili s úctou a pokojom. Pán Boh zaplať!

Peter Sabol, farár