2. nedeľa po narodení Pána 2013, Zjavenie Pána

Nedeľa: 3. nedeľa po Narodení Pána, sviatok Krst Krista Pána

Prežívame vianočné obdobie, ktoré trvá do nedele po sviatku Zjavenia Pána, v tomto roku do budúcej nedele, čo je najdlhšie možné obdobie Vianoc.

Dnes slávime Zjavenie Pána, ľudovo nazývané aj Traja králi. Dnes sa Kristus zjavil trom kráľom; pri krste v Jordáne sa otvorilo nebo a zaznel hlas: "Toto je môj milovaný Syn, počúvajte ho" a dnes slávime aj prvý zázrak Pána Ježiša na svadbe v Káne, kde zjavil svoju božskú moc. Dnes sme požehnali trojkráľovú vodu, z ktorej si môžete zobrať po sv. omši do svojich domovov.

V období Zjavenia Pána zvykneme požehnávať domy. Prosíme záujemcov, aby sa prihlásili v sakristii a nechali adresu a telefónne číslo.

Na budúcu sobotu 12. januára bude opäť stretnutie birmovancov o 9.30 hod. vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch.

O 11.00 hod. bude na budúcu sobotu 12. januára stretnutie ôsmakov, ktorí pristúpia v budúcom šk. roku ku sviatosti birmovania.

Rodičovská rada pri Cirkevnej základnej škole sv. Márie Goretti v Piešťanoch pozýva v piatok 18. januára 2013 na už 6. ročník plesu rodičovského spoločenstva. Ples sa koná v reštaurácii Semafor. Vstupné je 25 eur. Lístky sú v predaji na cirkevnej základnej škole. Výťažok je určený pre cirkevnú základnú školu. Podrobnosti sú na nástenke.

Stále je možné zakúpiť si vstupenky na farský ples, ktorý organizujeme v spolupráci s farnosťou sv. Štefana. Ples sa uskutoční v sobotu 19. januára 2013 v Kursalóne. Cena vstupenky je 30 eur. Zakúpiť si ju môžete v sakristii farského kostola alebo v kancelárii farského úradu.

Peter Sabol, farár