2. nedeľa v cezročnom období 2013

Pondelok: spomienka sv. Agnesy, panny a mučenice
Štvrtok: spomienka sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi
Piatok: liturgický sviatok Obrátenie sv. Pavla, apoštola
Sobota: spomienka sv. Timoteja a Títa, biskupov
Budúca nedeľa: 3. v období Cez rok

V dňoch od 18. do 25. januára máme Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. V Piešťanoch bude ekumenická bohoslužba (dnes) v nedeľu 20. januára o 15.30 hod. v našom farskom kostole sv. Cyrila a Metoda za účasti predstaviteľov katolíckej a evanjelickej cirkvi. Všetci ste pozvaní. Po bohoslužbe budú mať naši mladí hudobníci a speváci, ktorí budú účinkovať aj na bohoslužbe krátky koncert.

Počas zimných mesiacov v pondelok až sobotu bude sv. omša z kúpeľnej kaplnky pri moste presunutá do farského kostola sv. Cyrila a Metoda s nezmeneným programom od 15.00 hod.

Základná škola sv. Márie Goretti v Piešťanoch oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka pre budúci školský rok bude v piatok 8. februára od 13.00 hod. do 18.00 hod. na Vodárenskej ulici. Na zápis je potrebné prísť s dieťaťom a priniesť jeho rodný list. Zápis do piateho ročníka bude v priebehu mesiaca február na Štefánikovej ulici. Podrobnejšie informácie sú na nástenke a na našej internetovej stránke.

Od 1. februára začínajú v jezuitskej kaplnke miništrantské stretká. Sú určené pre chlapcov od 6 do 15 rokov. Budú každý piatok: pre mladších (prváci, druháci a tretiaci) o 17.00 hod a pre starších (štvrtáci – deviataci) o 19.30 hod. v pastoračnej miestnosti pri Kaplnke. Každý piatok od 1. februára bude bývať miništrantská sv. omša o 18.30 hod.

Pátri jezuiti pozývajú do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Máriek meditácii v rámci ďalšieho, už 21. pokračovania projektu Umenie Ducha – Návrat súčasného umenia do chrámu. Tentokrát je to pozvanie k uvažovaniu o posolstve sv. Sebastiána pre dnešný svet v podaní renomovaného slovenského výtvarníka Štefana Papču.

Materské centrum Jezuitského pastoračného centra v Piešťanoch pozýva mamičky s malými deťmi každú stredu o 10.00 hod na spoločné stretnutie. Obsahom najbližšieho stretnutia, ktoré sa uskutoční v stredu 23. januára, budú tvorivé dielne pre deti a mamičky.

Od pondelka 28. januára bude v našej kaplnke 7-dňová duchovná obnova v rámci Roku viery. Bude pokračovaním zamyslení z Duchovných cvičení sv. Ignáca, tentokrát z tzv. Druhého týždňa.

Pozývame vás na modlitbový deň ku cti Panny Márie všetkých národov, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. februára v Mestskej hale v Nitre - Klokočine. Prihlásiť sa možno na fare alebo v sakristii kostola. Odchod autobusu ako aj cena bude ešte upresnená. Program modlitbového dňa je na nástenke a na našej internetovej stránke.

Dnes je zbierka na dokončenie Pastoračného centra a fary. Všetkým darcom Pán Boh zaplať!

Peter Sabol, farár