2. pôstna nedeľa 2012

Budúca nedeľa: 3. pôstna nedeľa

Všeobecné

Dnes (v nedeľu) o 17.00 hod. bude v našom farskom kostole modlitbové stretnutie v rámci Ekumenického svetového dňa modlitieb 2012 za účasti zástupcov Farnosti sv. Štefana a Evanjelickej cirkvi v Piešťanoch s názvom Nech zvíťazí spravodlivosť, ktorý pripravili kresťanské ženy z Malajzie.

Stretnutie členov a sympatizantov hnutia Modlitby matiek bude v utorok 6. marca po večernej sv. omši vo farskom kostole, teda približne o 18.45 hod.

V dňoch od 15 do 18. marca sa v Nitre uskutoční Tridsiaty siedmy víkend nádeje - Triezvy život pre závislých na alkohole a iných drogách, ale nie len pre nich. Podrobnosti sú na nástenke.

Pozývame Vás na Biblický muzikálový koncert, ktorý bude v nedeľu 18. marca o 16.00 hod. v našom farskom kostole. Koncert je zostavený zo známych piesní a árií z biblických muzikálov: Evanjelium o Márii, Kráľ Dávid, Jozef a jeho farebný plášť František z Assisi a z chrámových skladieb. Účinkujú profesionálni umelci, ktorí stvárnili hlavné postavy v týchto muzikáloch, muzikáloví speváci divadla Nová scéna Bratislava: Martin Hudec, Karol Rosenberg. Vstupné je 6 eur.

Budúcu nedeľu 11.marca t.r. bude stretnutie členov Združenia Faustinum. Stretnutie sa začne účasťou na pobožnosti krížovej cesty o 15. hod. v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Hneď po tejto pobožnosti sa začne modlitba Korunky Božieho Milosrdenstva a po nej budú prednášky z ABC duchovného života, 10. časť a z Duchovnosti sv. Faustíny, tiež 10 časť.

Materské centrum JPC pozýva mamičky s malými deťmi na spoločné stretnutie každú stredu. o 10.00 hod.

Tento týždeň bola spustená nová webová stránka Centra spirituality Loyola: www.csloyola.eu. Chce slúžiť všetkým, ktorí sa zaujímajú o ignaciánsku spiritualitu, duchovné sprevádzanie alebo duchovné cvičenia Ignáca z Loyoly. Návštevník stránky nájde informácie o aktuálnej ponuke programov Centra spirituality Loyola v Ivanke pri Dunaji so stručným popisom a prihlasovacím formulárom. V súčasnosti Centrum spirituality Loyola ponúka programy v štyroch kategóriách (Duchovné cvičenia a duchovné obnovy; Odborné semináre; Prezentácie; Praktický duchovný život) a pripravuje ďalšie.

Peter Sabol, farár