23. nedeľa v cezročnom období 2012

Piatok: liturgický sviatok Povýšenia sv. Kríža
Sobota: slávnosť Sedembolestnej Panny Márie Patrónky Slovenska
Nedeľa: 24. v období cez rok

V sobotu máme teda sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Aj keď to nie je cirkevne prikázaný sviatok, sv. omše budú - okrem sv. omše na Trajane - tak ako v nedeľu. Oslavujeme Patrónku nášho národa, preto by nik z nás nemal chýbať v ten deň na sv. omši, aby sa poďakoval Pánu Bohu za veľký dar, ktorý nám dal v osobe Panny Márie.

V sobotu 15. septembra sa bude u pátrov jezuitov sláviť titulárny sviatok kaplnky: Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska.
Sväté omše budú o 6.30, 8.00, 9.30, a večerná slávnostná koncelebrovaná s účasťou speváckeho zboru Coro Laudamus o 18.30. Po slávnosti vás všetkých pozývame na symbolické pohostenie.
V tento deň možno získať úplné odpustky návštevou našej kaplnky a po splnení ostatných obvyklých podmienok.

Dospelí, ktorí si chcú doplniť sviatosti – sv. prijímanie, sv. birmovania, alebo ešte nie sú pokrstení, nech sa prihlásia v sakristii kostola. Nechajú na seba kontakt, my sa im ozveme.

Stále prebieha akcia s názvom Boj proti hladu. Zakúpením medovníkového srdiečka, zaslaním SMS správy na číslo 877 v tvare DMS VINCENT alebo priamo príspevkom na účet, ktorý je na nástenke spolu s ďalšími informáciami sa môže zapojiť každý. Prosíme aj dobrovoľníkov, ktorí by sa pripojili najmä k predávaniu alebo aj baleniu týchto srdiečok, aby sa prihlásili v sakristii.

Prišli podielové knihy pre členov Spolku sv. Vojtecha. Vyzdvihnúť si ich môžete vo farskom kostole alebo na fare po svätých omšiach alebo počas úradných hodín. Zároveň je treba zaplatiť členské 5 eur.

Túto nedeľu 9. septembra začne opäť 1. ročník prednášok združenia Faustínum, tak, ako bolo oznámené. Stretnutie bude v  kaplnke Sedembolestnej u pátrov jezuitov o 15.00 hod.

Spoločenstvo Faustinum poriada dňa 15. septembra 2012 púť k Panne Márii na sv. Hostýn na Moravu. Podrobnosti sú na nástenke.

Občianske združenie Triezvy život pozýva na 39. Víkend nádeje - Triezvy život. Je určený pre všetkých závislých i tých, ktorí im chcú pomôcť. Uskutoční sa v dňoch 27. až 30. septembra 2012 v Nitre - Lukovom Dvore. Podrobnosti sú na nástenke.

Vzadu sú brožúrky o sv. Cyrilovi a Metodovi. V rámci výročia ich príchodu na Veľkú Moravu dávame do vašej pozornosti. Cena jednej je jedno euro.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na dokončenie Pastoračného centra a fary. Všetkým darcom vopred úprimné Pán Boh zaplať!

Peter Sabol, farár