26. nedeľa v cezročnom období 2012

Utorok: spomienka Svätých anjelov strážcov
Štvrtok: spomienka sv. Františka Assiského
Nedeľa: 27. v období cez rok

Začíname mesiac október, mesiac Ružencovej Panny Márie. Modlitba sv. ruženca s kňazom bude vo farskom kostole vždy večer o 18.00 hod. a po nej bude sv. omša. Na Banke a v Kocuriciach bude modlitba posv. ruženca večer o 17.00 hod., v nedeľu popoludní o 14.00 hod.

Dnes je posledná možnosť zakúpením medovníkového srdiečka podporiť Boj proti hladu.

Prišli podielové knihy pre členov Spolku sv. Vojtecha. Vyzdvihnúť si ich môžete vo farskom kostole alebo na fare po sv. omšiach alebo počas úradných hodín. Zároveň je treba zaplatiť členské 5 eur.

Stretnutie birmovancov bude v sobotu 6. októbra o 9.30 hod. vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch. Týka sa hlavne deviatakov navštevujúcich školy v našej farnosti: ZŠ Vajanského, Banka, Brezová a Schérera.

Stretnutie rodičov druhákov bude takisto v sobotu 6. októbra o 11.00 hod. tak isto vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch. Týka sa hlavne druhákov navštevujúcich školy v našej farnosti: ZŠ Vajanského, Banka, Brezová a Schérera.

Dnes (v nedeľu) bude v kúpeľnej kaplnke sv. oltárna vyložená k poklone len do 13.45 hod.

Dnes popoludní o 15.00 hod. vás pozývame na divadelné predstavenie o Matke Tereze z Kalkaty pod názvom: "Malá - Veľká žena". Uskutoční sa v Kine Fontána pri príležitosti 25. výročia návštevy dnes už blahoslavenej Matky Terezy v Piešťanoch. Vstup je voľný.

Pátri jezuiti pozývajú do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie k meditácii v rámci ďalšieho pokračovania projektu Umenie Ducha - Návrat súčasného umenia do chrámu. Tentokrát pri príležitosti cirkevnej spomienky na sv. Terezku z Lisieux projekt napreduje dielom renomovanej slovenskej výtvarníčky Barbory Kožíkovej – Lichej s názvom: Modlitba ruží.

Materské centrum Jezuitského pastoračného centra v Piešťanoch pozýva mamičky s malými deťmi na stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu 3. októbra o 10.00 hod. Obsahom stretnutia bude duchovná obnova, ktorú povedie p. Peter Záhoranský SJ. Pri tejto príležitosti bude možné pristúpiť aj k sviatosti zmierenia pred prvým piatkom.

Zapisovanie úmyslov svätých omší na mesiac november bude u pátrov jezuitov  v pondelok 1. októbra pol hodiny pred každou svätou omšou.

Je prvopiatkový týždeň, spovedáme ako obvykle – u pátrov jezuitov v stredu, štvrtok a piatok už od 15.00 hod.

Na prvý piatok bude ako obvykle po večernej svätej omši krátka adorácia Najsv. Sviatosti oltárnej s odprosujúcou modlitbou.

Miništrantské stretko u pátrov jezuitov bude v piatok po večernej svätej omši.

Pozývame vás na púť do Šaštína vrámci fatimskej soboty. Odchod autobusu je 13.30 hod. z Krajinskej cesty a o 13.45 hod. od kostola sv. Štefana.

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac január bude vo farskom kostole a v kaplnke pri moste v pondelok po sv. omšiach, na Banke v utorok po sv. omši a v Kocuriciach vo štvrtok po sv. omši.

Od októbra bude sv. omša na filiálkach vo všedný deň o 17.00 hod.

Peter Sabol, farár