3. nedeľa v cezročnom období 2013

Štvrtok: spomienka sv. Jána Bosca, kňaza
Sobota: liturgický sviatok Obetovanie Pána
Budúca nedeľa: 3. v období Cez rok

V sobotu máme sviatok Obetovanie Pána - Hromnice. Sväté omše budú aj na Banke a v Kocuriciach o 9.00 hod. Na začiatku sv. omší prejdeme v procesii kostolom ako spomienku na udalosť, keď Panna Mária a sv. Jozef priniesli dieťa Ježiša do chrámu, na 40-ty deň po narodení, aby ho obetovali Bohu podľa Mojžišovho zákona. Prineste si so sebou sviece, ktoré predtým posvätíme.

V tomto týždni máme 1. piatok nového mesiaca. Spovedáme ako obvykle. Pátri jezuiti spovedajú už od stredy od 15. hodiny. Taktiež tento týždeň spovedajú aj počas rannej sv. omše o 6.00 hod a tak to bude každý prvopiatkový týždeň. Ostatné týždne, mimo prvopiatkových, budú spovedávať po sv. omšiach o 6.00 – na požiadanie.

Úmysly sv. omší na mesiac máj budeme zapisovať v piatok po sv. omšiach, v Kocuriciach v sobotu po sv. omši. Pátri jezuiti budú zapisovať úmysly na mesiac marec v piatok 1. februára pol hodiny pred každou sv. omšou.

Ako sme oznámili pred týždňom, počas zimných mesiacov pondelok až sobotu bude sv. omša z kúpeľnej kaplnky pri moste presunutá do farského kostola sv. Cyrila a Metoda s nezmeneným programom od 15.00 hod. V tomto týždni, na prvý piatok a v sobotu na sviatok Obetovania Pána bude sv. omša v kaplnke.

Pozývame vás na púť do Šaštína v rámci fatimskej soboty. Odchod autobusu je o 12.30 hod. z Krajinskej cesty a o 12.45 hod. od Kostola sv. Štefana.

Základná škola sv. Márie Goretti v Piešťanoch oznamuje, že zápis detí do 1. ročníka pre budúci školský rok bude v piatok 8. februára od 13.00 hod. do 18.00 hod. na Vodárenskej ulici. Na zápis je potrebné prísť s dieťaťom a priniesť jeho rodný list. Zápis do piateho ročníka bude v priebehu mesiaca február na Štefánikovej ulici. Podrobnejšie informácie sú na nástenke a na našej internetovej stránke.

Od pondelka 28. januára bude v kaplnke u pátrov jezuitov 7-dňová duchovná obnova v rámci Roku viery. Bude vo forme dlhších homílií pri sv. omšiach o 8.00 a o 18.30 na témy druhého týždňa Duchovných cvičení sv. Ignáca. Po týchto sv. omšiach bude vždy možnosť adorácie pri vystavenej Sviatosti Oltárnej.

Materské centrum Jezuitského pastoračného centra v Piešťanoch pozýva mamičky s malými deťmi aj túto stredu o 10.00 hod na spoločné stretnutie. Obsahom stretnutia bude prednáška P. Zahoránskeho ako aj možnosť sviatosti zmierenia.

V piatok, 1. februára začínajú v našej jezuitskej kaplnke miništrantské stretká. Sú určené pre chlapcov od 6 do 15 rokov. Budú každý piatok: pre mladších (prváci, druháci a tretiaci) o 17.00 hod a pre starších (štvrtáci – deviataci) o 19.30 hod v pastoračnej miestnosti pri Kaplnke. Každý piatok od 1. februára bude bývať aj miništrantská sv. omša o 18.30 hod.

Na budúcu nedeľu pripadá spomienka sv. Blažeja – keďže je nedeľa, spomienka sa neslávi, ale po sv. omšiach bude blažejské požehnanie.

Aj tento rok je možné poukázať 2% dane z príjmu občianskemu združeniu Katolícka jednota Slovenska, pobočka Piešťany a tým podporiť našich mladých hudobníkov a spevákov. 15. február 2013 je posledný termín pre zamestnancov, aby požiadali zamestnávateľov o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň. Príslušné tlačivá budú umiestnené vzadu v kostole pri tlačovinách.

Na sviatok Obetovania Pána 2. februára sa v Katolíckej cirkvi slávi Deň zasväteného života. V tento deň sa už tradične biskupi stretávajú s rehoľníkmi pôsobiacimi na území ich diecéz. Stretnutie otca biskupa Oroscha, apoštolského administrátora Trnavskej arcidiecézy s rehoľníkmi a rehoľníčkami sa bude v tento deň konať v Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Začne sa slávením Eucharistickej obety o 10.00 hodine. Po svätej omši bude nasledovať prednáška pre zasvätené osoby. Na svätú omšu pozývame aj veriacich všetkých našich farností.

Arcibiskupský úrad v Trnave pozýva žiakov a študentov škôl, záujemcov o históriu, ale i všetkých veriacich v dňoch 15.1.-15.2.2013 na výstavu "Mikuláš Oláh a Anton Bernolák vo svetle výročí". Výstava je situovaná v priestoroch výstavnej miestnosti "Galéria" (vchod z ulice M. Sch. Trnavského) a možno ju navštíviť v pondelok až piatok od 10.00 do 17.00 hodiny.

Pozývame vás na modlitbový deň ku cti Panny Márie všetkých národov, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. februára v Mestskej hale v Nitre - Klokočine. Prihlásiť sa možno na fare alebo v sakristii kostola. Odchod autobusu bude o 6.30hod. z Krajinskej cesty. Cena je 8 eur pri naplnení autobusu. Program modlitbového dňa je na nástenke a na našej internetovej stránke.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na charitu. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať!

Peter Sabol, farár