4. adventná nedeľa 2012

Utorok: slávnosť Narodenia Pána
Streda: liturgický sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka
Štvrtok: liturgický sviatok sv. Jána, apoštola a evanjelistu
Piatok: liturgický sviatok Svätých neviniatok, mučeníkov
Nedeľa: 1. nedeľa po Narodení Pána, sviatok Svätej rodiny Ježiša, Márie a Jozefa

Zajtra v pondelok je Štedrý deň; pôst je dobrovoľný. Ráno bude sv. omša o 7.00 hod. vo farskom kostole, popoludní o 16:00 hod. u pátrov jezuitov spojená s požehnaním betlehemov, ktoré ak si donesiete budú požehnané. O 22.00 hod. bude sv. omša v Kocuriciach, o 22.30 hod. na Trajane a o polnoci u pátrov jezuitov, na Banke, v kúpeľnej kaplnke a vo farskom kostole. Rozpis sv. omší v celých Piešťanoch počas sviatkov a Nového roka sú na našej internetovej stránke a na nástenke pred kostolom.

Spovedať pred Vianocami v našom kostole budeme aj dnes (v nedeľu) od 14.30 hod.; na Trajane budeme spovedať dnes od 14.30 hod. do 15.30 hod. Rozpis vianočného spovedania v celých Piešťanoch nájdete na našej internetovej stránke ako aj na nástenke pred kostolom.

V utorok na slávnosť Narodenia Pána a v stredu na sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka budú sv. omše ako v nedeľu (vrátane Trajana).

Dnes (v nedeľu) prinesú skauti betlehemské svetlo do našej farnosti: konkrétne u pátrov jezuitov budú na sv. omši o 11.00 hod. a vo farskom kostole pri večernej sv. omši o 18.00 hod.

Zariadenie sociálnej starostlivosti (Azylový dom) pozýva všetkých sociálne odkázaných občanov a ľudí bez domova na bezplatný výdaj "Vianočnej kapustnice", ktorú sponzorsky poskytol Hotel Pavla. Uskutoční sa na Štedrý deň v pondelok 24.12. v čase od 12.00 hod. do 14.00 hod. v Azylovom dome Bodona 55 Piešťany.

Deti a mládež Piešťan vás pozývajú na jasličkovú slávnosť s názvom "Svetlo v tmách", ktorá bude v utorok 25.12. o 16.00 hod. v jezuitskej kaplnke.

Rodičovská rada pri Cirkevnej základnej škole sv. Márie Goretti v Piešťanoch pozýva v piatok 18. januára 2013 na už 6. ročník plesu rodičovského spoločenstva. Ples sa koná v reštaurácii Semafor. Vstupné je 25 eur. Lístky sú v predaji na cirkevnej základnej škole. Výťažok je určený pre cirkevnú základnú školu. Podrobnosti sú na nástenke.

Občianske združenie Koráb nádeje a Komisia pre mládež Trnavskej arcidiecézy srdečne pozývajú mladých vo veku od 15 rokov na mládežnícky ples Trnavskej arcidiecézy. Uskutoční sa 19. januára 2013 v Kultúrnom dome v Červeníku.

Stále je možné zakúpiť si vstupenky na farský ples, ktorý organizujeme v spolupráci s farnosťou sv. Štefana. Ples sa uskutoční v sobotu 19. januára 2013 v Kursalóne. Cena vstupenky je 30 eur. Zakúpiť si ju môžete v sakristii farského kostola alebo v kancelárii farského úradu.

V utorok na slávnosť Narodenia Pána bude vianočná ofera. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať!

Peter Sabol, farár