4. veľkonočná nedeľa 2013

Dnešná nedeľa: 4. veľkonočná nedeľa, nedeľa Dobrého pastiera
Utorok: spomienka sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka
Štvrtok: liturgický sviatok sv. Marka, evanjelistu
Budúca nedeľa: 5. veľkonočná nedeľa Dobrého pastiera

Dnešná nedeľa je nedeľa Dobrého pastiera. Modlime sa za kňazské a rehoľné povolania.

Stále je možnosť prísť na katechézy, ktoré vedú katechisti Neokatechumenátnej cesty. Sú určené pre všetkých od 14 rokov, potrvajú približne do konca mája. Konajú sa dvakrát do týždňa v pondelok a stredu po večernej sv. omši od 18.45 hod. v Pastoračnom centre sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch. Všetkých, ktorí majú záujem prehĺbiť si vieru, obnoviť sa v nej, či hlbšie prežívať Rok viery a Jubilejný rok sv. Cyrila a Metoda na tieto katechézy srdečne pozývame.

K dispozícii je DVD z procesie konanej v našej farnosti v nedeľu Božieho milosrdenstva. Zakúpiť si ho môžete v sakristii farského kostola. Cena je 5 eur. Rovnako je k dispozícii kniha Fatimské posolstvo a Božie milosrdenstvo, jej cena je 10 eur.

Trnavská arcidiecéza 15. apríla 2013 otvorila pre širokú verejnosť v priestoroch výstavnej miestnosti Galéria expozíciu s názvom "Fragmenty z knižnice Trnavskej arcidiecézy".Výstava bude otvorená v pondelok až piatok od 10.00 do 12.30 a od 13.00 do 17.00 hod. a potrvá do 15. mája 2013.

V týchto dňoch putujú po Slovensku relikvie sv. Jána don Bosca. Najbližšie k nám budú v dňoch 25. až 27. apríla v Trnave. Podrobnejšie informácie nájdete na www.saleziani.sk.

V stredu pozývajú pátri jezuiti mamičky s malými deťmi do Materského centra ako obyčajne o 10.00 hod do JPC.

Ako každý pondelok, aj zajtra bude v kaplnke u pátrov jezuitov po večernej svätej omši adorácia do 19.30 hod.

Túto nedeľu je stretnutie členov a sympatizantov hnutia Faustínum v  kaplnke Sedembolestnej o 15.00 hod.

Pozývame Vás na Deviatu rozhlasovú púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, ktorá sa uskutoční 18. mája 2013.  Bližšie informácie o programe púte sú v priloženom plagáte.

Svätý Otec František vymenoval v piatok pomocného biskupa pre Prešovskú gréckokatolícku archieparchiu. Stal sa ním P. Milan Lach zo Spoločnosti Ježišovej.

Gréckokatolícka liturgia bude na budúcu nedeľu 21.4. o 15.30 hod. vo farskom kostole. Do Piešťan na sv. liturgiu o 15.30 zavíta aj otec Atanáz, redemptorista z Michaloviec, ktorý bude hlavný slúžiteľ a kazateľ a tiež prinesie relikvie blaženého Metoda Dominika Trčku, ku ktorým bude po sv. liturgii poklona. Bude to taká malá duchovná obnova.

Pozývame Vás zapojiť sa do podpisovej akcie s názvom Jeden z nás. Európska únia podporuje a financuje projekty, podporujúce potraty a výskumy, pri ktorých dochádza k ničeniu ľudských embryí. Aby sa z našich peňazí nefinancovali  takéto projekty je treba, aby sa na území európskej únie zozbieralo aspoň jeden milión podpisov. Petičné hárky sú vzadu na stolíku. Viac sa o projekte môžete dočítať na www.25.marec.sk a na našej farskej stránke.

Minulotýždňová zbierka na dokončenie Pastoračného centra a fary vo farnosti priniesla sumu 2525 eur. Všetkým, ktorí prispeli Pán Boh zaplať!

Na budúcu nedeľu bude zbierka na kňazský seminár. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať!

Peter Sabol, farár