5. nedeľa v cezročnom období 2013

Streda: Popolcová streda, deň pokánia v celej Cirkvi, začiatok Pôstneho obdobia
Budúca nedeľa: 1. pôstna

Na Popolcovú stredu teda začíname obdobie Veľkého pôstu, ktoré trvá 40 dní a je prípravou na najväčšie kresťanské sviatky v roku - na Veľkú noc. V tento deň budeme pri sv. omšiach poznačení popolom na znak kajúcnosti a našej pominuteľnosti. Zároveň je to deň pokánia, kedy nás dospelých zaväzuje aj prísny pôst, t. j. zdržovať sa mäsitého pokrmu a len raz za deň sa najesť do sýta. Tento pôst zaväzuje všetkých od 18. roku až do začatého 60. roku. Ostatných zaväzuje len zdržovať sa mäsitého pokrmu, ktorý v tento deň nemožno nahradiť iným skutkom pokánia.

Krížová cesta počas pôstneho obdobia bude bývať v našej farnosti takto: vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda každý deň po rannej sv. omši okrem nedele, v piatok o 15.30 hod. v rámci programu pred sv. omšou o 16.15 hod., a o 17.15 hod. pred večernou sv. omšou. U pátrov jezuitov bude Krížová cesta v piatok o 17.45 hod. a v nedeľu o 15.00 hod.

Na budúcu sobotu o 11.00 hod. bude vo farskom kostole stretnutie tretiakov, pripravujúcich sa na 1. sv. prijímanie a ich rodičov za účelom preskúšania z vedomostí, ktoré deti získali za pomoci svojich rodičov podľa usmernení, ktoré rodičia dostali ešte v minulom kalendárnom roku. Stretnutie sa týka detí navštevujúcich základnú školu na Brezovej ulici, triedy 3.A. a 3.B.

Dnes (v nedeľu) o 15.00 hod. bude stretnutie členov a sympatizantov hnutia Faustínum v jezuitskej kaplnke.

V rámci roka sv. Cyrila a Metoda pozývame vás na púť do rodiska svätcov Cyrila a Metoda v čase od 8. do 12. mája 2013. Cena je 280 eur. Zároveň navštívime aj mestá Sofia a Filipy. Prihlásiť sa treba do 15. marca v sakristii alebo na fare. Podrobnejšie informácie nájdete na nástenke a na našej internetovej stránke.

Cestovná kancelária AWETRAVEL pozýva na púť do Svätej zeme v dňoch od 12. do 19.4. Podrobnejšie informácie sú na nástenke.

Spoločenstvo Exallievi vás pozýva na divadelné predstavenie "Malá - Veľká žena" o blahoslavenej Matke Tereze z Kalkaty, ktoré sa uskutoční na budúcu nedeľu 17. februára o 16.00 hod. v Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch. Vstup je voľný.

Aj tento rok je možnosť poukázať 2% dane z príjmu občianskemu združeniu Katolícka jednota Slovenska, pobočka Piešťany a tým podporiť našich mladých hudobníkov a spevákov. 15. február 2013 je posledný termín pre zamestnancov, aby požiadali zamestnávateľov o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň. Príslušné tlačivá budú umiestnené vzadu v kostole pri tlačovinách.

Centrum Billingsovej ovulačnej metódy na Slovensku Vás pozýva počas Národného týždňa manželstva na seminár o Billingsovej ovulačnej metóde. Uskutoční sa v sobotu 16. februára o 10.00 hod. v Centre pomoci pre rodinu na Štefánikovej ulici 46 v Trnave. Podrobnejšie informácie sú na nástenke.

Keďže zajtra, v pondelok 11. februára, je Svetový deň chorých, dnes (v nedeľu 10. februára) vyslúžime po každej sv. omši sviatosť pomazania chorých. Pátri jezuiti budú sviatosť pomazania chorých vysluhovať v pondelok po každej sv. omši. Prijať ju môžu tí, ktorí dovŕšili 60 rokov života, tí, ktorí stoja pred závažnou operáciou alebo tí, ktorí majú dlhodobejšie vážne zdravotné problémy. Sviatosť pomazania chorých slúži na posilnenie duše i tela.

Občianske združenie "Triezvy život" pozýva na 40. "Víkend nádeje - Triezvy život", ktorý sa uskutoční v dňoch 14. - 17. marca 2013 v Nitre - Lukov dvor č. 2 v Dome Srdca Ježišovho. Je určený pre závislých na alkohole a iných drogách ako aj pre tých, ktorí im chcú pomôcť. Prihlásiť sa treba čo najskôr. Podrobnejšie informácie sú na nástenke.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na dokončenie Pastoračného centra a fary. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať!

Peter Sabol, farár