6. veľkonočná nedeľa 2013

Štvrtok: slávnosť Nanebovstúpenie Pána a učiteľa Cirkvi
Budúca nedeľa: 7. veľkonočná nedeľa

Vo štvrtok máme cirkevne prikázaný sviatok Nanebovstúpenie Pána. Sv. omše sú ako vo všedné dni.

Novéna pred sviatkom Zoslania Ducha Svätého bude pred každou večernou sv. omšou od 10. mája.

Na budúcu sobotu 11. mája o 11.00 hod. sa v našej farnosti uskutoční slávnosť 1. sv. prijímania. Nácvik a sv. spoveď pre deti, ich rodičov a príbuzných bude v piatok 10. mája popoludní o 16.00 hod. v Pastoračnom centre sv. Cyrila a Metoda.

V nedeľu 2. mája o 10.30 sa uskutoční slávnosť 1. sv. prijímania na Banke pre deti z tamojšej filiálky.

Začali sme nový mesiac máj, zasvätený Panne Márii. Májové pobožnosti sú vo farskom kostole vždy večer pred sv. omšou o 17.45 hod., na Banke a v Kocuriciach každý večer o 18.00 hod.

Pozývame Vás na Deviatu rozhlasovú púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, ktorá sa uskutoční 18. mája 2013. Odchod autobusu z parkoviska pri reštaurácii Perla je 17. mája o 23:00 hod. Cena je 20 eur. Prihlásiť sa môžete v sakristii farského kostola. Bližšie informácie o programe púte sú na nástenke.

Pozývame vás na mini výstavu výtvarných prác, ktorú sme pripravili v spolupráci s duchovnou službou vo väzniciach. Práce zhotovili odsúdení vo výkone trestu. Výstava je nepredajná a je v Pastoračnom centre sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch na 1. poschodí, prístupná vždy po sv. omši. Vstup je voľný, ale ak chcete môžete prispieť dobrovoľným príspevkom na podporu pastoračnej činnosti vo väzniciach.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na katolícke masmédiá. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať!

Oznamy od pátrov jezuitov

Prosebné dni

Pondelok, utorok a streda sú prosebnými dňami. Záväzný je jeden deň. Prosíme Pána o požehnanie úrody.

Nanebovstúpenie Pána

Vo štvrtok máme cirkevne prikázaný sviatok Nanebovstúpenie Pána. Sv. omše sú ako vo všedné dni, ale bude aj o 17.00 hod.

Adorácia za rozlíšenie životnej cesty

V sobotu 11. mája, po večernej svätej omši pozývame všetkých mladých do Jezuitskej kaplnky na  adoráciu za správne rozlíšenie svojej životnej cesty a za rozpoznávanie svojho povolania s krátkou prednáškou o Formách povolania. Tí, ktorí už svoje povolanie napĺňajú sú pozvaní, aby prišli podporiť mladých svojou modlitbou.

Miništrantský výlet

8. mája v stredu organizujeme s FÚ sv. C+M miništrantský výlet do Bratislavy, spojený s návštevou kňazského seminára a pamätihodností Bratislavy. Prosíme záujemcov, aby sa zapísali v sakristii. Výlet našim miništrantom sponzorujeme.

Duchovné cvičenia

Ponúkame Vám duchovné cvičenia na záver duchovnej obnovy k Roku viery. Termíny sú:

• od 9. - 12. mája
  • od 16. - 19. mája
  • od 23. - 26. mája

Novéna k Duchu Svätému

Novéna pred sviatkom Zoslania Ducha Svätého bude po každej večernej sv. omši od 10. mája.

Peter Sabol, farár