2. veľkonočná nedeľa 2013

Dnešná nedeľa: 2. veľkonočná nedeľa Božieho milosrdenstva
Pondelok: slávnosť (z 25. marca) Zvestovanie Pána
Štvrtok: spomienka sv. Stanislava, biskupa a mučeníka
Budúca nedeľa: 3. veľkonočná nedeľa

Dnešnou nedeľou sa končí veľkonočná oktáva. Aj naďalej však prežívame veľkonočné obdobie trvajúce 50 dní od zmŕtvychvstania nášho Pána.

Pozývame Vás zapojiť sa do procesie na oslavu Božieho milosrdenstva, ktorá sa uskutoční dnes (v nedeľu Božieho milosrdenstva) popoludní. Začiatok je o 14.30 hod. pri Kaplnke Božského Srdca Ježišovho - kúpeľnej kaplnke, odkiaľ pôjde sprievod do farského kostola. Vo farskom kostole sa pomodlíme Korunku Božieho milosrdenstva, predstavíme knihu Fatimské posolstvo a Božie milosrdenstvo, ktorú si budete môcť aj zakúpiť a naši mladí hudobníci obohatia toto duchovné popoludnie svojím hudobným programom. Účasť prisľúbili aj dp. Ján Košiar a moderátor pán Štefan Bučko. Všetkých srdečne pozývame.
V prípade nepriaznivého počasia sa program začne o 15.00 hod. priamo vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda.

Dnes (v nedeľu) je výročná poklona Najsv. Sviatosti Oltárnej v našom farskom kostole. Keďže máme program celý deň, sviatosť Oltárnu si uctíme popoludní v rámci modlitby k Božiemu milosrdenstvu. Vyložená k poklone však bude už od 14.00 hod.

S platnosťou od 1. apríla bol do našej farnosti ustanovený za výpomocného duchovného so zameraním na Kaplnku Sedembolestnej Panny Márie páter Ondrej Gabriš SJ.

Od veľkonočnej vigílie až do sviatku Zoslania Ducha Svätého sa namiesto modlitby Anjel Pána modlime Raduj sa nebies Kráľovná.

Od 8. apríla začnú v našej farnosti sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch katechézy, ktoré povedú katechisti Neokatechumenátnej cesty. Sú určené pre všetkých od 14 rokov, potrvajú približne do konca mája. Budú dvakrát do týždňa v pondelok a stredu po večernej sv. omši od 18.45 hod. v Pastoračnom centre sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch. Všetkých, ktorí majú záujem prehĺbiť si vieru, obnoviť sa v nej, či hlbšie prežívať Rok viery a Jubilejný rok sv. Cyrila a Metoda na tieto katechézy srdečne pozývame.

Na budúcu nedeľu bude v našej farnosti zbierka na dokončenie Pastoračného centra a fary. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať!

Peter Sabol, farár