26. nedeľa v cezročnom období "A" 2023

Pondelok: sv. Anjelov strážcov, spomienka Streda: sv. Františka Assiského, spomienka Piatok: Prvý piatok Sobota: Ružencovej Panny Márie, spomienka (prvá sobota) Nedeľa: 27. nedeľa v období cez rok „A“

Úprimné Pán Boh zaplať a vďaka všetkým za akúkoľvek pomoc pri príprave slávnosti birmovania.

Pozývame na večernú modlitbu sv. ruženca pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda v piatok 6.10.2023 od 19:00 – 22:00 hod.

Prosíme členov SSV, aby si v sakristii farského kostola vyzdvihli podielové knihy a zaplatili členské na ďalší rok 10 EUR.

Deti vo veku 3-6 rokov pozývame spolu s rodičmi na Katechézy Dobrého pastiera, ktoré budú bývať v pastoračnom centre pri kostole sv. Cyrila a Metoda. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na telefónnom čísle 0944157573.

Október je mesiac modlitby sv. ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení. Na získanie odpustkov sa stanovuje:

• pomodliť sa aspoň 5 desiatkov,
  • k modlitbe pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách,
  • pri verejnom recitovaní vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.

Vo farskom kostole sa budeme spoločne modlievať sv. ruženec o 17:20. Poprosíme, aby sa zapísali v sakristii veriaci zo spoločenstiev farnosti, ktorí sa budú predmodlievať sv. ruženec pred večernými sv. omšami.

Prvý piatok mesiaca – chorých spovedáme ako obvykle. Vo farskom kostole spovedáme v stredu hodinu pred večernou sv. omšou, vo štvrtok a v piatok od 16:30 hod. V kaplnke BSJ – štvrtok a v piatok od 15:30 hod.

Od pondelka zapisujeme vo farskom kostole po sv. omšiach úmysly sv. omší na mesiac november. V pondelok ráno zapisujeme úmysly len na ranné sv. omše.

Október je misijným mesiacom. V sobotu 7. októbra 2023 príde do našej farnosti misionár otec Róbert, ktorý pôsobí na ostrove Sachalin pri Japonsku. Povzbudí nás misijnou kázňou na sv. omši o 18:00 hod. vo farskom kostole. Prinesie so sebou aj knihy s jeho myšlienkami, povzbudeniami a príbehmi z misií s názvom: „Balzam na dušu“. Ľubovoľným milodarom za knihy môžete prispieť na jeho misiu. Vopred Pán Boh zaplať.

Upozorňujeme na padanie veľkých plodov zo stromu vedľa farského kostola sv. Cyrila a Metoda (chodník vedľa kostola), ktoré môžu zraniť. Požiadali sme technické služby mesta o orez stromu a budeme žiadať o odstránenie tohto stromu, nakoľko ohrozuje bezpečnosť a zdravie ľudí. Prosíme dávajte si pozor pri prechode okolo kostola a zvýšte opatrnosť!!!

Mgr. Marián Kolenčík