28. nedeľa v cezročnom období 2015

Štvrtok: Sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka
Sobota: Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka, spomienka
Nedeľa: Budúca nedeľa je 29. nedeľa v období cez rok. Misijná nedeľa.

Prebieha október – mesiac sv. ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení.
Na získanie týchto odpustkov je potrebné okrem obvyklých podmienok pomodliť sa: 1. päť desiatkov, 2. k modlitbe pripojiť nábožné rozjímanie o tajomstvách, 3. pri verejnom recitovaní vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.

Sväté omše pre deti 2. a 3. ročníka, ktoré sa pripravujú na Prvé sväté prijímanie, spolu s ich rodičmi, sú v stredu vo farskom kostole o 18.00.

Žiaci 9. ročníka ZŠ a starší študenti si môžu prísť vyzdvihnúť prihlášku na birmovku po svätých omšiach v sakristii. Termín odovzdania prihlášok s úplnými dokladmi bude do 31.12.2015. Pripomínam, že nahlásiť na birmovku sa dá len vo vlastnej farnosti podľa miesta bydliska, nie v inej farnosti.

Dospelí záujemcovia o sviatosť krstu alebo prvého svätého prijímania alebo birmovania sa môžu nahlásiť na farskom úrade alebo po svätých omšiach.

Na budúcu misijnú nedeľu bude zbierka na misie.

Slovenská katolícka charita a Bratislavská arcidiecézna charita vás prosí, aby ste prišli podporiť osobnou účasťou verejné zhromaždenie na podporu zmien v oblasti poskytovania sociálnych služieb v stredu, 14.10.2015 o 10.00 hod. pred Úrad vlády SR, aby štát zabezpečil ich dostatočné a spravodlivé finančné krytie. Jedná sa hlavne o seniorov a iných na ne odkázaných.

Utečenci. Na misijnú nedeľu vás pozývame na večernú sv. omšu o 18.30, ktorej bude predsedať Dušan Bezák SJ, dlhoročný pracovník s utečencami v Bruseli v diele JRS, ktorý navštevoval aj utečenecké zariadenia na Slovensku. Podrobnosti sú na plagátoch.

Biskupská synoda o rodine V Ríme prebieha biskupská synoda o rodine. Povzbudzujeme k modlitbám.