29. nedeľa v cezročnom období 2015

Sobota: Panny Márie v sobotu, ľubovolná spomienka
Nedeľa: Budúca nedeľa je 30. nedeľa v období cez rok.

Dnes je zbierka na misie. Pán nech požehná všetkých darcov.

Prebieha október – mesiac sv. ruženca. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v kaplnke alebo v rodine, v rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení.
V piatok pred večernou svätou omšou vo farskom kostole pozývame k modlitbe sv. ruženca mládež i deti.

Na budúcu nedeľu sa mení letný čas na zimný. Hodiny sa posúvajú o hodinu dozadu.

Sväté omše pre deti 2. a 3. ročníka, ktoré sa pripravujú na Prvé sväté prijímanie, spolu s ich rodičmi, sú v stredu vo farskom kostole o 18.00.

Žiaci 9. ročníka ZŠ a starší študenti si môžu prísť vyzdvihnúť prihlášku na birmovku po svätých omšiach v sakristii. Termín odovzdania prihlášok s úplnými dokladmi bude do 31.12.2015. Pripomínam, že nahlásiť na birmovku sa dá len vo vlastnej farnosti podľa miesta bydliska, nie v inej farnosti.

Členovia spolku sv. Vojtecha si môžu vyzdvihnúť kalendáre, knihy a DVD v sakristii kostola sv. CM. Členské na ďalší rok je 5,-€.

Zvony pri kostole CM aj v KBSJ sú pokazené a čaká sa na opravárov.

Charita Piešťany, Centrum pomoci človeku akútne potrebuje pánske zimné bundy, pánsku zimnú obuv a deky. Majú veľmi veľa ľudí na ulici a nakoľko sa výrazne ochladilo, nestíhajú uspokojiť všetkých. Dobrí ľudia môžu tieto veci priniesť do Centra na ulici A. Hlinku 41 (oproti práčovni) v utorok 12.00 - 18.00 a štvrtok 8.00 - 12.00. Tel. č. 0910788031.

Arcibiskupské gymnázium biskupa J. Jantauscha a Pedagogická a sociálna akadémia bl. Laury organizujú dňa 26.10.2015 (pondelok) od 8.00 do 14.00 Deň otvorených dverí a povzbudzujú žiakov 9. a 8. ročníkov na štúdium na týchto školách. Viac informácii na nástenke a na našej internetovej stránke.

Októbrové pn.chvály budú budúcu nedeľu 25.10.2015 o 15.00 hodine v Jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie.

Prosím farníkov, ktorí by mohli poskytnúť stromčeky do kostola na Vianoce, aby sa mi nahlásili.

Utečenci. Dnes vás pozývame na večernú sv. omšu o 18.30, ktorej bude predsedať Dušan Bezák SJ, dlhoročný pracovník s utečencami v Bruseli v diele JRS, ktorý navštevoval aj utečenecké zariadenia na Slovensku. Podrobnosti sú na plagátoch.

Biskupská synoda o rodine V Ríme prebieha biskupská synoda o rodine. Povzbudzujeme k modlitbám.