31. nedeľa v cezročnom období 2013

Pondelok: spomienka sv. Karola Boromejského, biskupa
Sobota: liturgický sviatok Výročie posviacky lateránskej baziliky
Budúca nedeľa: 32. v Období cez rok

Pripomíname, že veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 1. do 8. novembra.

Zajtra, v pondelok 4. novembra si pripomenieme výročie posviacky nášho farského kostola sv. Cyrila a Metoda, ktoré bolo v roku 2000.

Pozývame Vás na Trnavskú novénu, ktorá býva vždy v novembri. Autobus pôjde v sobotu 16.11. o 16.15 hod. z Krajinskej cesty a o 16.30 hod. od Kostola sv. Štefana. Cena je 5 eur. Prihlásiť sa môžete v sakristii.

Na budúcu sobotu 9. novembra bude o 11.00 hod. v našom farskom kostole ďalšie stretnutie ôsmakov v rámci prípravy na sv. birmovania.

Arcibiskupské gymnázium v Trnave a Pedagogická a sociálna akadémia v Trnave pozývajú na deň otvorených dverí v pondelok 18. novembra v čase od 8. do 14. hodiny. Podrobnejšie informácie sú na nástenke.

KBS vyhlásila rok 2014 za Rok Sedembolestnej Panny Márie pri príležitosti 450. výročia prvého zázraku na príhovor Panny Márie v Šaštíne a 50. výročia potvrdenia Sedembolestnej Panny Márie za Patrónku Slovenska pápežom Pavlom VI. Ten istý Svätý Otec zároveň vyhlásil chrám v Šaštíne za baziliku minor. Rok Sedembolestnej Panny Márie bude trvať od 1. januára do 31. decembra 2014.

Štátne konzervatórium v Bratislave pozýva záujemcov o štúdium hry na organe a cirkevnej hudby na stretnutie s pedagógmi (Metodický deň), ktoré sa uskutoční v sobotu 9. novembra 2013 od 8.00 hodiny v budove Konzervatória na Tolstého ulici 11 v Bratislave. Viac informácií na www.konzervatorium.sk v sekcii Odbor cirkevnej hudby.

Spoločenstvo redemtoristov a laikov v Kostolnej - Záriečí pozýva na seminár Život v Duchu. Začína v nedeľu 8. decembra o 15.30 hod. v kláštore redemtoristov v Kostolnej - Záriečí. Viac informácií na nástenke.

Pri zbierke Boj proti hladu sa v našej farnosti pri predávaní perníkových srdiečok vyzbieralo 2700 eur. Všetkým, ktorí pomáhali, vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať!

Dnes je zbierka na dokončenia Pastoračného centra a fary. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať!

Oznamy od pátrov jezuitov

Deň modlitieb za povolania

Tento týždeň je prvý štvrtok mesiaca, modlíme sa za duchovné povolania, aj večerná sv. omša a adorácia je na ten úmysel.

Miništranstké stretká

Miništrantské stretká budú pokračovať aj tento piatok, 8. novembra.

Modlitby za provinciála

Naďalej vás prosíme tiež o modlitby za vymenovanie nového provinciála pre Slovenskú jezuitskú provinciu podľa Ježišovho srdca, proces prípravy na jeho menovanie je v plnom prúde.

Peter Sabol, farár