5. nedeľa v cezročnom období "C" 2022

Štvrtok: sv. Školastiky, panny, spomienka
Piatok: Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej, ľubovoľná spomienka
Sobota: Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka
Nedeľa: 6. nedeľa v období cez rok „C“

Kto by chcel pomôcť s upratovaním farského kostola, nech sa prihlási v sakristii po sv. omšiach. Vopred úprimné Pán Boh zaplať.

Centrum pomoci pre rodinu hľadá najdlhšie trvajúce manželstvá. Nominácie zbierajú dodnes - 6. februára 2022. Bližšie informácie na výveske.

V stredu pozývame na sv. omšu vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda o 18:00 hod. všetky deti a ich rodičov, ktorí sa pripravujú na 1. sv. prijímanie.

Vzadu v kostole na stolíku je list s posolstvom otca arcibiskupa Mons. Jána Oroscha k svetovému dňu chorých. Môžete si ho zobrať do vašich domácností, zvlášť pre vašich chorých.

Taktiež vzadu v kostole, na stolíku sú dva označené zošity, do jedného môžete napísať vaše úmysly, za ktoré sa budeme modliť pri celodenných adoráciách a do druhého môžete napísať vaše úmysly, ktoré boli vypočuté. Za všetky vaše úmysly bude slúžená sv. omša vždy na prvý piatok mesiaca o 18:00 hod. vo farskom kostole (prvá takáto sv. omša bude na prvý piatok v marci).

Slovenskí biskupi pozývajú veriacich na púť do Ríma, na ktorej chcú spoločne poďakovať za minuloročnú návštevu pápeža Františka na Slovensku (12. - 15. september 2021). Audiencia pre slovenských pútnikov u Svätého Otca bude vo Vatikáne v sobotu 30. apríla 2022. Bližšie informácie sú na nástenke.

Celodenné adorácie Pána Ježiša Krista vo Sviatosti Oltárnej pokračujú ako obvykle.

Milodary na potreby kostolov a farnosti je možné zasielať na farský účet: RKC Farnosť sv. CM, SK81 0900 0000 0002 8368 8043 alebo vložiť do pokladničiek v kostole. Srdečné Pán Boh zaplať a požehnanie všetkým darcom.

Mgr. Marián Kolenčík