5. Veľkonočná nedeľa 2024 "B"

Pondelok: sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy, sviatok
Streda: sv. Jozefa, robotníka, ľubovoľná spomienka
Štvrtok: sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Piatok: sv. Filipa a Jakuba, apoštolov, sviatok
Nedeľa: 6. Veľkonočná nedeľa „B“

Zbierka na kňazský seminár bola spolu 1 640 eur. Úprimné Pán Boh zaplať. Pán Boh zaplať i za všetkých, ktorí pomohli a prispeli do zbierky pre Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach.

V stredu stretnutie detí, ktoré sa pripravujú na 1. sv. prijímanie nebude.

Stretnutie birmovancov bude vo farskom kostole v piatok 3.5.2024 na sv. omši o 18:00 hod. a po nej bude katechéza.

Loretánske litánie sa v máji budeme modlievať po sv. omšiach.

Prvý piatok mesiaca – chorých spovedáme ako obvykle. Vo farskom kostole spovedáme v stredu hodinu pred večernou sv. omšou, vo štvrtok a v piatok od 16:30 hod. V kaplnke BSJ – štvrtok a v piatok od 15:30 hod.

V stredu 1.5.2024 o 15:00 hod. sa za účasti o. arcibiskupa Mons. Jána Oroscha uskutoční požehnanie kúpeľných prameňov pri studni Adam Trajan na Kúpeľnom ostrove. Bližšie informácie na plagáte na nástenke.

Srdečne pozývame na farskú púť do Ríma:

• Termín: 24. - 30. jún 2024
  • Doprava: Lux bus
  • Cena: 499 €
  • Denne sv. omša.
  • Odchod je 24. júna večer. Pobyt v Ríme obsahuje 4 noci v centre Ríma, polpenziu, sprievodcu - kňaza študujúceho v Ríme a tu žijúceho 10 rokov, svätá omša s pápežom Františkom. Ubytovanie v novozrekonštruovanom dome Velehrad len niekoľko metrov od Vatikánu. Odchod z Ríma je 30. júna na obed.
  • Cena nezahŕňa lístok na metro ako aj vstupy do múzeí a apoštolského paláca v Castel Gandolfo.
  • Je potrebné, aby si každý uzatvoril cestovné poistenie.

Bližší program je na plagáte na nástenke.
Je potrebné sa obratom prihlásiť (meno, priezvisko, adresu a tel. č.) v sakristii alebo na farskom tel. č.: 033/77 493 33.

Mgr. Marián Kolenčík