Veľkonočná nedeľa 2013

Dnešná nedeľa: veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania
Budúca nedeľa: 2. veľkonočná nedeľa, nedeľa Božieho milosrdenstva

Zajtra na veľkonočný pondelok budú sv. omše ako v nedeľu, vrátane sv. omše na Trajane, u pátrov jezuitov sv. omše budú tiež ako v nedeľu, nebude iba sv. omša o 11.00 hod.

Od dnes do budúcej nedele prežívame veľkonočnú oktávu. Osem dní liturgického slávenia Kristovho zmŕtvychvstania.

Pozývame Vás zapojiť sa do procesie na oslavu Božieho milosrdenstva, ktorá sa uskutoční na budúcu nedeľu - nedeľu Božieho milosrdenstva 7. apríla. Začiatok je o 14.30 hod. pri Kaplnke Božského Srdca Ježišovho - kúpeľnej kaplnke, odkiaľ pôjde sprievod do farského kostola. Vo farskom kostole sa pomodlíme Korunku Božieho milosrdenstva, predstavíme knihu Fatimské posolstvo a Božie milosrdenstvo a naši mladí hudobníci obohatia toto duchovné popoludnie svojim hudobným programom. Účasť prisľúbili aj dp. Ján Košiar a moderátor pán Štefan Bučko. Všetkých srdečne pozývame.

Od veľkonočnej vigílie až do sviatku Zoslania Ducha Svätého sa namiesto modlitby Anjel Pána modlime Raduj sa nebies Kráľovná.

V sobotu 6. apríla budú mať večernú sv. omšu a modlitbu ruženca pred ňou na starosti členovia komunity Cenacolo.

Od 8. apríla začnú v našej farnosti sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch katechézy, ktoré povedú katechisti Neokatechumenátnej cesty. Sú určené pre všetkých od 14 rokov, potrvajú približne do konca mája. Budú dvakrát do týždňa v pondelok a stredu po večernej sv. omši od 18.45 hod. v Pastoračnom centre sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch. Na budúcu nedeľu pri všetkých sv. omšiach budú katechézy predstavené zástupcami neokatechumenátu a to vždy na záver farských oznamov. Všetkých, ktorí majú záujem prehĺbiť si vieru, obnoviť sa v nej, či hlbšie prežívať Rok viery a Jubilejný rok sv. Cyrila a Metoda na tieto katechézy srdečne pozývame.

Od dnes budú vo všedné dni sv. omše na filiálkach o 18.00 hod.

Keďže je prvopiatkový týždeň, pátri jezuiti spovedajú pri každej sv. omši, od stredy večer tentoraz výnimočne od 17.00 hod. Môžete ešte využiť možnosť veľkonočnej sv. spovede. Taktiež bude odprosujúca adorácia po večernej sv. omši.

Úmysly sv. omší na mesiac júl budeme zapisovať v utorok po sv. omšiach, pátri jezuiti budú úmysly sv. omší na mesiac máj zapisovať tiež v utorok, 2. apríla pol hodinu pred sv. omšami.

Tento týždeň, ako každý prvý štvrtok v mesiaci, sa pátri jezuiti budú modliť za dar duchovných povolaní, po večernej sv. omši bude aj adorácia na tento úmysel.

V stredu pátri jezuiti pozývajú mamičky s malými deťmi do Materského centra ako obyčajne o 10.00 hod do JPC. Bude stretnutie s kňazom s možnosťou sviatosti zmierenia.

Pátri jezuiti pozývajú do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie k meditácii v rámci ďalšieho, už 23. pokračovania projektu Umenie Ducha – Návrat súčasného umenia do chrámu. Tentokrát je to pozvanie k uvažovaniu o posolstve Poslednej večere v podaní renomovaného slovenského vytvarníka Miloša Urbáska.

Pozývame vás na púť do Šaštína v rámci fatimskej soboty. Odchod autobusu je 6.4. o 13.30 hod. z Krajinskej cesty a o 13.40 hod. od kostola sv. Štefana.

Dnes na Veľkonočnú nedeľu je veľkonočná ofera. Všetkým darcom vopred Pán Boh zaplať!

Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k dôstojnému liturgickému sláveniu sviatkov Veľkej noci. Prajem Vám milostiplné a radostné veľkonočné sviatky.

Peter Sabol, farár