1. adventná nedeľa "B" 2023

Streda: sv. Mikuláša, biskupa, ľubovoľná spomienka
Štvrtok: sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Piatok: Nepoškvrnené počatie Preb. Panny Márie, slávnosť, prikázaný sviatok
Nedeľa: 2. adventná nedeľa „B“

Pozývame na večernú modlitbu sv. ruženca pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou vo farskom kostole v piatok 8.12.2023 od 15:00 – 18:00 hod.

V stredu 6.12.2023 pozývame na sv. omšu o 18:00 hod. vo farskom kostole všetky deti a ich rodičov, ktorí sa pripravujú na 1. sv. prijímanie.

Stretnutie birmovancov bude vo farskom kostole v piatok 8.12.2023 na sv. omši o 18:00 hod. a po nej bude stretnutie s kňazom.

Zbierka na opravu okien na streche farského kostola bola spolu 4400 EUR. Dnes je aj zbierka na charitu. Úprimné Pán Boh zaplať za milodary.

Spoločenstvo kresťanskej angažovanosti so zameraním pre službu bezdomovcom a núdznym organizuje počas zimných mesiacov "Polievku z lásky" pre tých najbiednejších v Piešťanoch. V centre "Svornosť", budú dobrovoľníci tohto spoločenstva poskytovať teplú stravu i oblečenie každú stredu a sobotu v čase od 12:00 - 14:00 hod. do konca februára 2024 (začína sa v stredu 6. decembra). V tie isté dni v čase od 11:30 do 14:30 hod. možno do centra Svornosť priniesť aj teplé oblečenie, trvanlivé potraviny, topánky a deky.

Na budúci týždeň v nedeľu 10.12. príde do našej farnosti páter Bruno z Rádia Mária a bude koncelebrovať na sv. omši o 10:30 hod. vo farskom kostole, počas ktorej sa k nám prihovorí. Po sv. omši sa s ním a jeho spolupracovníkmi budete môcť osobne zoznámiť, porozprávať a zapojiť do Rodiny Rádia Mária. Adorácia Najsvätejšej sviatosti bude pokračovať po stretnutí.

V dnešnú 1. adventnú nedeľuo 16:00 hod. budú kňazi z Piešťan spolu s p. primátorom slávnostne zapaľovať 1. adventnú sviecu na Námestí Slobody. Srdečne pozývame.

Od pondelka zapisujeme po sv. omšiach úmysly sv. omší na mesiac január. V pondelok ráno zapisujeme len na ranné sv. omše.

V sobotu 9. decembra 2023 sa uskutoční vyslanie koledníkov z Bratislavskej a Trnavskej arcidiecézy v bratislavskom kostole Svätej rodiny v Petržalke. Program sa začne sv. omšou o 10:30 hod. Potom bude pokračovať obedom a ďalším programom pre deti.

Stredná odborná škola pedagogická bl. Laury a Arcibiskupské gymnázium biskupa P. Jantauscha pozývajú žiakov, rodičov a širokú verejnosť na Deň otvorených dverí dňa 5. decembra 2023 (utorok) od 8:00 do 13:00 hod. v priestoroch na ulici Jána Hollého 9 v Trnave.

Pozývame vás na sv. omšu 15.12.2023 o 18:30 hod. v kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch (Jezuiti) a po nej na film a prezentáciu knihy o pátrovi Michalovi Petrášovi SJ. Bližšie informácie na plagáte na nástenke.

Prosíme, aby ste v tomto nasledujúcom týždni do nedele 10.12. nahlásili v sakristii kostola chorých, ktorí by sa chceli vyspovedať k vianočným sviatkom (okrem tých, ktorí už boli vyspovedaní k 1. piatku).

Prosíme dobrodincov, ktorí by chceli podarovať vianočné stromčeky zo svojich záhrad či pozemkov, aby sa prihlásili v sakristii a nechali nám na seba kontakt. Takto budeme môcť aj tento rok pekne vyzdobiť naše kostoly na Vianoce. Srdečné Pán Boh zaplať.

Predvianočná svätá spoveď bude:

• vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda v sobotu 16.12. od 16:00 do 18:00 hod. a v nedeľu 17.12. od 15:00 do 18:00 hod.
  • v Kocuriciach vo štvrtok 14.12. od 16:00 hod.
  • na Banke v sobotu 16.12. od 9:00 do 11:00 hod.

Mgr. Marián Kolenčík