25. nedeľa v cezročnom období "B" 2024

Pondelok: sv. Pia z Pietrelciny, kňaza, spomienka
Piatok: sv. Vincenta de Paul, kňaza, spomienka
Nedeľa: 26. nedeľa v období cez rok „B“

Hľadáme lektorov na čítanie Božieho slova (čítania, prosby) na nedeľné sv. omše ráno o 7:30 hod. Kto by chcel čítať Božie slovo pri sv. omši a tak pomôcť pri jeho ohlasovaní, môže sa prihlásiť v sakristii.

Sviatosť birmovania sa v našej farnosti bude vysluhovať 28.9.2024 (sobota) o 10:30 hod. Nácvik birmovancov na birmovku bude v stredu 25.9. o 18:45 hod., upratovanie kostola k sviatosti birmovania bude vo štvrtok 26.9. o 19:00 hod. a sv. spoveď pre birmovancov a ich rodiny bude v piatok 27.9. od 16:00 do 18:00 hod.

V pondelok na spomienku sv. pátra Pia bude na záver sv. omší vo farskom kostole udelené požehnanie s relikviou sv. pátra Pia.

Na 1. sv. prijímanie sa môžu prihlásiť žiaci 3. ročníka ZŠ, taktiež na birmovku sa môžu prihlásiť žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ. Prihlášku si môžu vyzdvihnúť v sakristii alebo v škole od učiteľov náboženstva. Prihlásiť sa môžu i starší (žiaci na ZŠ, študenti na SŠ, dospelí), prihlášku si môžu vyzdvihnúť v sakristii farského kostola.

Pozývame manželov na program AMORIS pre manželov, ktorý sa uskutoční 19. – 20. októbra 2024 v popoludňajších hodinách od 14:00 do 17:30 v priestoroch pastoračného centra farnosti sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch. Témou tohtoročného programu je „Odpustenie – cesta od zranenia k jednote. Ako na to?“ Počas programu sa o vaše deti postarajú animátori. Ďalšie informácie nájdete na plagáte na nástenke.

Mgr. Marián Kolenčík

Ďalej